Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

IFA 2015 | Philips Izzy – hudba pre päť miestností iba jedným tlačidlom

IFA 2015 | Philips Izzy – hudba pre päť miestností iba jedným tlačidlom
Marek Šimunek
IFA 2015 | Philips Izzy – hudba pre päť miestností iba jedným tlačidlom

V poslednej dobe sa veľkej obľube tešia audio systémy pre viac miestností. Vďaka nim vám môže v celom dome, alebo byte hrať vaša obľúbená skladba. Tóny, ktoré tak milujete si môžete užívať či už ste v obývačke, spálni, alebo si práve pripravujete obed v kuchyni.

Philips síce nepatrí medzi prvých výrobcov, ktorí s touto myšlienkou prišli ako prví, ale nový audio systém Izzy, ktorý sa svojej premiéry dočkal na výstave IFA 2015 zaujme najmä jednoduchosťou svojho ovládania a pripojenia jednotlivých reproduktorov.

Pozrite si

IFA 2015 | Philips AmbiLux – namiesto LEDiek rovno 9 projektorov na zadku

Použitie Izzy je totiž skutočne jednoduché, nebudete potrebovať ani Wi-Fi a dokonca ani žiadnu aplikáciu pre ovládanie systému. Vystačíte si s reproduktorom a smartfónom, z ktorého budete hudbu prehrávať. Potom ako smartfón spárujete so samotným reproduktorom, postačí na ostatných reproduktoroch stlačiť tlačidlo „Group“ a tie sa okamžite pripojia k hlavnému reproduktoru.

Takto môžete spárovať až štyri reproduktory k tomu hlavnému a získate tak „multiroom“ systém s piatimi reproduktormi.

Philips BM5

Prvým reproduktorom série Izzy je model BM5, ktorý disponuje dvojicou 2,5“ meničov, vrátane basového portu pre hlboké tóny. LED dióda na vrchnej strane indikuje silu signálu medzi partnerskými reproduktormi, ktoré podľa Philipsu môžu byť od seba vzdialené až na 100 metrov. To je zaujímavá hodnota, najmä ak si uvedomíte, že štandardné Bluetooth systémy majú dosah na úrovni 10- 15 metrov.

Philips BM5

Philips BM5

Pozrite si

IFA 2015 | Philips má hodinky, notifikácie vám však nezobrazia

Veľkou výhodou je aj možnosť prehrávania hudby z akejkoľvek aplikácie vo vašom smartfóne, keďže sa nemusíte spoliehať na aplikácie Philipsu. Otázne je ako sa Bluetooth systém vysporiada s problémami, ako je napríklad rušenie, či prerušenie prehrávania v prípade notifikácií na smartfóne. Tieto problémy totiž systémy založené na Wi-Fi pripojení netrápia.

Philips BM5

Okrem reproduktoru Philips Izzy BM5 sa do predaja dostane aj reproduktor BM50, ktorý k možnosti prehrávania audia cez Bluetooth pridáva aj integrované rádio, USB port a CD mechaniku.

Oba systémy by mali byť v predaji už od októbra, pričom Philips BM50 má odporúčanú cenu 279 € a Philips BM50 vás bude stáť 129 €.

Philips BM5

Philips BM50

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Foto: Philips, TECHBOX