Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hyundai Staria: Návrat minivanov?

Hyundai Staria: Návrat minivanov?
Zdroj | Hyundai
Richard Pliešovský
Hyundai Staria: Návrat minivanov?
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Hyundai odkazuje crossoverom a SUV-čkám, že MPV ešte nie je mŕtve. Koncern aktualizoval model Starex, ktorým sa uchádza o priazeň rozmaznaných motoristov. Pomôže futuristický dizajn a veľkorysý objem?

Crossovery a mestské SUV útočia na zmysly svojim „tvrďáckym“ dizajnom. Ich praktickosť je však otázna, stačí sa pozrieť do batožinového priestoru. Napriek tomu tieto modely vytlačili na okraj MPV-čka a potvrdili tak známu pravdu, že keď sa bije rozum a cit, vždy zvíťazia emócie.

Zdroj | Hyundai

Ako to už v prípade takých automobilov býva, Hyundai Staria sa bude vyrábať v mnohých verziách, od základných dvojmiestnych modelov s nákladným priestorom až po luxusné 11-miestne vozidlá.

Zdroj | Hyundai

Za neobyčajným dizajnom stojí filozofia inside-out. Koncern tak naznačuje, že ide o model, v ktorom bol najprv navrhnutý interiér. Výrobca kládol veľký dôraz na pohodlie a priestor pre pasažierov či usporiadanie kabíny. Vonkajší dizajn prišiel na rad až potom.

Zdroj | Hyundai

V interiéri nájdeme štvorramenný volant, združený digitálny systém a infotainment s dotykovou obrazovkou. Horizontálne výdychy klimatizácie odkazujú na dizajn, s ktorým prišiel nový Tucsonom.

Hyundai zatiaľ komerčné verzie nepredstavil, podľa zverejnených obrázkov je dizajn nových modelov netradičný. Má nadštandardne veľké okná, čo nemusí byť v lete veľkou výhodou. V prednej časti vidieť obrovskú masku, nad nízko umiestnenými svetlometmi je lišta s LED diódami.

Zdroj | Hyundai

Koncern ukázal, ako bude vyzerať 7-miestna verzia Premium. Pasažierom v druhom rade sa v relaxačnom móde sklopia sedadlá do polohy, ktorá rozloží hmotnosť cestujúceho tak „aby sa zlepšila celková rovnováha tela“. Takýto komfort si neužijú ani pasažieri letiaci v prvej triede.

Zdroj | Hyundai

9-miestny Hyundai Premium ponúka možnosť otočenia druhého radu sedadiel o 180 stupňov, čo umožní komunikáciu tvárou v tvár aj na cestách.

Zdroj | Hyundai

Pohonné jednotky neboli zverejnené, podľa obrázkov však usudzujeme, že Staria bude k dispozícii s manuálnou, ako aj s automatickou prevodovkou. Pohon predných kolies bude štandardom, neprekvapí, keby sme pod kapotou našli preplňovaný štvorvalec.

Zdroj | Hyundai

Hyundai Staria je určený rodinám i podnikateľom, predávať sa začne ešte tento rok. Na oficiálne predstavenie novinky nebudete dlho čakať, malo by to byť v prvej polovici roka.

Zdroj