Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hyundai IONIQ 6 naživo! Prečo nemá konkurenciu?

Hyundai IONIQ 6 naživo! Prečo nemá konkurenciu?
Roman Calík
Hyundai IONIQ 6 naživo! Prečo nemá konkurenciu?

Hyundai ukázal na Slovensku ďalší elektromobil. Pôsobí športovo a chce zaujať bohatou výbavou s modernými technológiami.

Prvýkrát sme mali možnosť vidieť ho naživo, a radi sa s vami o naše prvé dojmy podelíme. Rovno prostredníctvom videa.

Hyundai IONIQ 6 je očakávanou novinkou roka. Po tom, čo takmer každý nový elektromobil prichádza na trh s karosériou SUV je čokoľvek odlišné vítané. Hyundai IONIQ 6 môže pôsobiť ako elektrický športiak, je to skôr tzv. streamliner, ktorému sa výnimočnosť uprieť nedá.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tak ako v minulosti nemalo napríklad elektrické SUV Hyundai KONA Electric konkurenciu, pretože ste na trhu nenašli žiadneho iného výrobcu s elektromobilmi, ktorý by ponúkol kompaktné, relatívne cenovo dostupné elektrické SUV s príjemným reálnym dojazdom na úrovni 500 km, tak nemá konkurenciu ani novinka Hyundai IONIQ 6.

Prečo? Ukážte nám elektrické štvordverové športové coupé, ktoré by ste si mohli kúpiť pod 100 000 eur. Tesla model 3? Hmm, len z určitého pohľadu áno, inak si u nás nič podobné nekúpite. A to je práve výhoda Hyundai IONIQ 6, streamlinera s osobitným štýlom.

Novinka naživo vyzerá pútavejšie ako na fotografiách či vo videách, prekvapí však obrovským vnútorným priestorom s moderným riešením interiéru, po vzore modelu IONIQ 5. Už tento elektrický súrodenec novinky rozpútal vody elektromobilov a IONIQ 6 pokračuje.

Základom interiéru sú dva 12-palcové displeje, pričom ten hlavný je dotykový. V podstate neprináša nič nové, infotainment je nám už známy zo súčasných modelov Hyundai. Rovnako tak digitálne spätné zrkadlá, s ktorými prišiel už model IONIQ 5.

Pozrite si

Toto sú slovenské ceny IONIQ 6, elektrického „Porsche“ od Hyundai

Zaujímavý je najmä koeficient aerodynamického odporu na úrovni 0,21, vďaka ktorému novinka s najväčšou batériou (77,4 kWh) dokáže teoreticky prejsť 610 km. A to je výborná hodnota. Ako to bude v praxi uvidíme, keďže napríklad model IONIQ 5 má v realite výrazne vyššiu spotrebu.

Ale nebudem predbiehať, pozrite si naše prvé dojmy z predstavenia novinky Hyundai IONIQ 6 na našom videu. Mimochodom, model kúpite od 46 490 eur a naživo ho môžete vidieť v prvom Hyundai EV Showroome v bratislavskej Petržalke u predajcu AUTOPOLIS.

A pozrite sa, čo sme ešte videli naživo v Bratislave – Hyundai N Vision 74, ktorý by sme raz chceli vidieť aj na našich cestách.