Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hyundai IONIQ 5 dostáva väčšiu batériu a digitálne spätné zrkadlá

Hyundai IONIQ 5 dostáva väčšiu batériu a digitálne spätné zrkadlá
Zdroj | Hyundai
Richard Pliešovský
Hyundai IONIQ 5 dostáva väčšiu batériu a digitálne spätné zrkadlá
Zdroj | Hyundai
Zdroj | Hyundai

Hyundai IONIQ 5 dostáva batériu s väčšou kapacitou – Vodiči budú mať k dispozícii voliteľné interiérové a exteriérové digitálne spätné zrkadlá. O lepši komfort a jazdné vlastnosti sa postarajú inteligentné frekvenčné tlmiče.

V redakcii sme už niekoľkokrát jazdili Hyundai IONIQ 5 a zhodli sme sa, že práve takto nejako má vyzerať moderný elektromobil. Ako vidieť, automobilka nespí na vavrínoch a pokračuje ďalej. IONIQ 5 pre modelový rok 2023 dostáva ďalšiu dávku vylepšení, ktoré ho posúvajú ďalej.

Funkcia tepelného manažmentu batérie umožní, aby elektromobil automaticky prispôsoboval teplotu batérie počas jazdy. Takto budú zabezpečené optimálne podmienky v okamihu, keď sa začne vozidlo nabíjať. Tepelný manažment zaistí lepší výkon nabíjania aj v chladnom počasí. Funkcia sa aktivuje automaticky, stačí keď zadáte do on-line navigácie nabíjací bod.

Vozidlo ponúkne nové funkcie pre zlepšenie zážitku z jazdy, poteší tepelný manažment batérie a digitálne zrkadlá s kamerami.

V novej výbave nájdete okrem 77,4 kWh batérie po prvý raz i digitálne bočné zrkadlá (DSM). Táto vychytávka je už k dispozícii pre kórejské verzie IONIQ 5, teraz bude konečne dostupná aj v Európe. Ako isto viete, DSM znižuje odpor vzduchu a motoristom poskytne jasný výhľad dozadu aj v zlom počasí.

Z ďalších noviniek môžeme spomenúť funkciu Smart Frequency Dampers. Zlepší odozvu odpruženia prednej a zadnej nápravy, čo okamžite zistíte zlepšením komfortu jazdy. Aktualizovaný IONIQ 5 ponúkne nové možnosti kombinácií, budete si môcť vybrať nenalakované čierne nárazníky s čiernou lištou v kombinácii s osvetlením Projection LED.

Pozrite si

Hyundai IONIQ 5 – takmer dokonalý príklad moderného elektromobilu

Vynovený IONIQ 5 bude v Európe k dispozícii v druhej polovici roku 2022. Dodávame, že Hyundai uviedol model IONIQ 5 na trh minulý rok vo februári. Išlo o prvý model založený na špeciálnej platforme Electric Global Modular Platform (E-GMP) vyhradenej pre elektromobily skupiny Hyundai Motor Group.