Hyundai i30 Fastback – jazdili sme štýlové coupé, ktoré si môžete dovoliť

Mali sme jedinečnú možnosť vyskúšať si najnovší model Hyundai i30 Fastback v španielskej Valencii. Pozrite sa, prečo nás dostal.

Nový Hyundai i30 sme v redakcii testovali už vo všetkých dostupných verziách, a to ako hatchback, kombi i hot hatch i30N. Trojicou však ponuka najpredávanejšieho modelu výrobcu na Slovensku nekončí, prichádza totiž štýlová verzia Hyundai i30 Fastback.

Pozrite siHyundai i30N Performance – nebyť uší, obsmejem si šťastím hlavu

Prvú jazdu na novinke sme zažili v slnečnej španielskej Valencii. Ešte skôr sme sa však zoznámili s dizajnérskym tímom Hyundai, ktorý nám ukázal, čo bolo inšpiráciou pre novú verziu i30-ky, rovnako aj to, ako takýto model prichádza na svet.

Na vlastnej koži sme si vyskúšali, ako sa tvoria krivky nových modelov v Hyundai Design Center Europe.

Z Valencie vám prinesieme podrobnejšiu reportáž, teraz sa však pokochajte video pohľadom na novinku, tak ako sme ju zažili v redakcii. Musíme uznať, že sa nám novinka Hyundai i30 Fastback páčila od prvej sekundy, vytvoriť štýlové coupé z „bežného“ modelu nie je jednoduchá záležitosť. O to viac tlieskame, že sa to tvorcom podarilo podľa nás s plnou gráciou.

Pozrite siNový Hyundai i30 – 5 najväčších TECH noviniek

Ako zákazník budete ťažiť z toho tak, že za slušnú cenu dostanete štýlovku, aká by mohla stáť kľudne aj dvojnásobok. Musíte sa však uspokojiť len s dvojicou motorizácií 1.0 T-GDi alebo 1.4 T-GDi. Ste pripravení zažiť i30 Fastback s nami? Pohodlne sa usaďte, dajte si kávu a užite si 15 minút z Valencie.

https://www.youtube.com/watch?v=Ex5ajcee0TY&t

Za pozvanie a hradenie nevyhnutných nákladov na cestu a pobyt redaktora TECHBOX ďakujeme spoločnosti Hyundai Motor Czech s.r.o., organizačná zložka Slovensko.

ZdrojHyundai.sk

Komentáre k článku