Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HyperX CloudX: slúchadlá pre hráčov s vysokými nárokmi

HyperX CloudX: slúchadlá pre hráčov s vysokými nárokmi
Marek Hudák
HyperX CloudX: slúchadlá pre hráčov s vysokými nárokmi
91 %
Na trhu s hernými slúchadlami nájdete množstvo zaujímavých modelov. My sme sa v redakcii bližšie pozreli na novinku HyperX CloudX určenú platforme Xbox One a Windows 10.

Výhody

  • vymeniteľné náušniky
  • veľmi odolná konštukcia
  • kvalitný zvuk

Nevýhody

  • nevhodné do verejnej dopravy
  • látkové náušniky sú ako magnet na prach

Firmu HyperX, ktorá je divíziou známej spoločnosti Kingston, poznáte určite predovšetkým vďaka výkonným pamäťovým kartám a SSD diskom. Spoločnosť sa však venuje aj headsetom, čomu nasvedčuje vydanie už druhej verzie HyperX Cloud II a nami recenzovanej novinky HyperX CloudX.

Hneď po otvorení balenia som sa potešil prenosnému puzdru v ktorom sú slúchadlá dostatočne chránené. Balenie ďalej obsahuje vymeniteľné náušniky, 2 metrový predlžovací kábel pre PC zapojenie a samotné sivo-strieborné hráčske slúchadlá HyperX CloudX s hmotnosťou 309 gramov.

Kovová konštrukcia je pevná a zároveň aj dostatočne ohybná, čím autori predišli poškodeniu pri neopatrnom zaobchádzaní. Hlavový most slúchadiel sa mi podarilo vystrieť takmer do roviny bez známok poškodenia či praskania.

Pozrite si

BlackBeat 2 Pro – vstupné bezdrôtové slúchadlá s dobrou cenou

Hráčske slúchadlá HyperX CloudX sú licencované pre hernú konzolu Xbox One (mali by fungovať aj s PS4), čo sa odzrkadlilo na jednoduchom pripojení. Stačí zapojiť 1,3 m kábel do ovládača Xbox One s 3,5 mm jack konektorom a môžete sa pustiť do hrania.

Zapojením do notebooku ma na prvý dojem zaskočila hlasitosť, ktorá bola veľmi nízka. Po chvíli som však zaregistroval uchytený ovládač zvuku na visiacom kábli, prostredníctvom ktorého je možné korigovať hlasitosť a tiež aktivovať mikrofón.

Kvalita zvukového výstupu z mikrofónu je nadpriemerná. Vďaka podpore komunikačnej aplikácie Team Speak, Skype a mnohých ďalších predídete nedorozumeniam a výpadkom.

Pozrite si

Powerbeats 3 – štýlové slúchadlá s čipom od Apple

To najhlavnejšie, a teda kvalita zvuku vás milo prekvapí. Pomocou testovacích videí obsahujúcich kvalitný priestorový zvuk som počul, presne z akej strany prišiel výstrel, kde sa niekto pohol a odkiaľ prichádzal krik.

Môj celkový dojem z priestorového zvuku bol výborný. Ani po dlhšom počúvaní hudby a hraní hier som nemal pocit nepohodlia či tlaku na ušiach.

Látkové náušniky mi úplne vyhovovali. Ak by ste skôr preferovali koženkové s pamäťovou penou, aj tie nájdete spolu so slúchadlami v balení.

Novinku kúpite už za približne 100 eur. V danej cenovej kategórii nájdete ešte napríklad Bluetooth slúchadlá Marshall Major II, Sony MDR-ZX770BN alebo aj model Razer Kraken 7.1 Chroma.

Vyslovene herné slúchadlá HyperX CloudX si s látkovými náušnikmi radšej do MHD neberte, keďže okolie bude nútené počúvať vaše obľúbene skladby či výstrely v hre. Avšak koženkové disponuje podstatne lepšou izoláciou zvuku.

Zdroj