Reklama

Hybrid iRobot Roomba Combo j9+ si vie sama dopĺňať tekutinu na mopovanie

Zdroj | iRobot
Števo Porubský
Zdroj | iRobot
Zdroj | iRobot

Americký výrobca robotických pomocníkov pre domácnosti iRobot, ktorý by mal byť čoskoro v rukách amerického giganta Amazon, predstavil takmer celkom nový robotický vysávač a mopovač v jednom.

iRobot Roomba Combo j9+ je na prvý pohľad na nerozoznanie od modelu j7+, ktorý výrobca predstavil minulý rok. Tohtoročná novinka vyššej triedy je však o čosi vyspelejšia.

Zdroj | iRobot
Obsah pokračuje pod reklamou

Robotický pomocník, hybrid, Roomba Combo j9+ je vlastne klasický vysávač vyššej triedy, ktorý zdieľa so svojimi súrodencami od iRobotu väčšinu techniky a technológií. Ale len ako druhý model výrobcu má sklápací systém pre mopovaciu podložku. Takže kým iní majú mopovacie utierky, kotúče či valce neustále pod robotom, Roomba Combo j9+ ju má zhora. Sklápa sa tak iba v prípade potreby. Šikovné riešenie.

Zdroj | iRobot

Samozrejmosťou modelov + je dockovacia stanica na automatické vyprázdňovanie. Tu sa vie Roomba Combo j9+ nielen odsať, ale doplniť čistú čistiacu tekutinu (voda a čistiaci prostriedok iRobot).

Zdroj | iRobot

Výrobca tvrdí, že zberné vrecko na odpad stačí vymieňať raz za 2 mesiace, novú tekutinu treba zas dopĺňať raz mesačne.

Zdroj | iRobot

Na orientáciu Roomba Combo využíva technológiu PrecisionVision Navigation, ktorú iRobot využíva v svojich top-end modeloch. Okrem snímačov má vpredu aj kameru, ktorá rozpoznáva objekty a tým, ktorým treba, sa vyhne. Samozrejmosťou sú prípadné exkrementy od domácich miláčikov.

Zdroj | iRobot

Nechýba ani mapovanie priestoru, po novom do Smart Mapy, vďaka ktorej má byť upratovanie efektívnejšie a účinnejšie. Navyše má byť j9+ schopná čistiť najskôr tie najznečistenejšie miestnosti.

Zdroj | iRobot

Novinkou je tzv. SmartScrub, kedy Roomba deteguje znečistené miesto a prechádza po ňom postupne hore-dole, aby nečistoty boli odstránené ešte účinnejšie.

Zdroj | iRobot

Nová Roomba Combo j9+ má byť 2x taká výkonná čo sa sania týka, ako modely zo série Roomba i. Výrobca ale nešpecifikuje, o ktoré modely presne ide. Každopádne, Combo j9+ by malo byť dostatočne výkonné na denno-denné vysávanie.

O to sa stará elektromotor, ale hlavne duálne kefy zo silikónu, ktoré rotujú proti sebe a tak i ony samé vytvárajú saciu silu. Zároveň sú bez štetín a tak sa na ne menej zamotávajú vlasy či nitky. Samozrejmosťou je súčasné vysávanie i mopovanie zároveň, rovnako ako automatické vysunutie mopovacej podložky v prípade, že vysávač ide na koberec. Novinke nechýba ani hlasové ovládanie, samozrejmosťou je prepracovaná mobilná appka.

Zdroj | iRobot
Obsah pokračuje pod reklamou

iRobot Roomba Combo j9+ je možné kúpiť zatiaľ iba cez web výrobcu v USA. Cena je 1 399 dolárov, no tá je bez tamojších daní. U nás je aktuálne možné kúpiť o triedu nižší model, Roomba Combo j7+. Aktuálne ceny nájdete aj na Heureka.sk:

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.