Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hub Keyboard - novinka so 4 rýchlymi skratkami

Hub Keyboard - novinka so 4 rýchlymi skratkami
Zdroj | Microsoft
Marek Hudák
Hub Keyboard - novinka so 4 rýchlymi skratkami
Zdroj | Microsoft
Zdroj | Microsoft

Ponuka Android klávesníc sa opäť rozšírila, tentokrát o výtvor štúdia Microsoft Garage Project s názvom Hub Keyboard. Zaujať chce ponukou užitočných odkazov či funkcií.

Ako najväčšiu výhodu autori prezentujú jednoduché 4 skratky, napríklad vloženie kontaktu do správy či mailu. Kliknutím na tretiu ikonu zľava a začatím písania mena kontaktu je možne jediným kliknutím vložiť číslo a meno hľadanej osoby.

Hub-Keyboard-11 Hub-Keyboard-132

Ďalej disponuje rýchlym vložením kopírovaného textu alebo odkazu. V databáze nemá však len posledný skopírovaný text ale aj zopár predchádzajúci.

Vlastníci účtu na Office 365, môžu priamo poslať kolegovi či kamarátovi odkaz na zdielaný dokument zo spomínanej služby či z OneDrive. Poslednou funkciou je okamžitý preklad do cudzieho jazyka.

Hub-Keyboard-15 Hub-Keyboard-18

V tomto prípade nie je možné využívať offline databázu, bez stabilného internetového pripojenia sa nezaobídete.

Avšak Hub Keyboard veľmi neprekvapí z pohľadu možnosti vizuálnych či komplexných nastavení. Po spustení aplikácie si môžete prejsť krátke predstavenie vyššie spomínaných funkcií s následnou aktiváciou Hub Keyboard v nastaveniach.

Hub-Keyboard-22 Hub-Keyboard-17

Používateľov populárnej klávesnice SwiftKey odradí pravdepodobne chýbajúca autokorekcia či nemožnosť ďalších komplexnejších nastavení.

Po doplnení viacerých variant grafického zobrazenia a hlavne pridaním autokorekcie si môže získať práve majiteľov s rýchlymi no nie veľmi presnými prstami.

https://www.youtube.com/watch?v=6ozUd7rEx-s

Zaujímavosťou však je, že práva aplikáciu SwiftKey nedávno kúpil Microsoft, ktorý začína prejavovať záujem aj o túto oblasť.

Hub Keyboard nie je však dostupná pre slovenský Google Play obchod, avšak s využitím apkpure si ju môžete stiahnuť. Autori však sľubujú  pridanie ďalších jazykov, medzi ktorými možno bude aj ten náš.

Stiahnuť aplikáciu