Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei Watch 2 - tak tieto hodinky budete chcieť!

Huawei Watch 2 - tak tieto hodinky budete chcieť!
Michal Spiegel
Huawei Watch 2 - tak tieto hodinky budete chcieť!
81 %
Huawei Watch 2 ponúkajú slušný kompromis medzi inteligentnými hodinkami a športovým doplnkom. Ak vám nevadí absencia vodotesnosti a nevýrazný dizajn, nebude vám na nich nič prekážať.

Výhody

  • Sympatický Android Wear 2
  • Snímač srdcového tepu

Nevýhody

  • Jednoduchší dizajn
  • Chýba podpora plávania

Máme ich medzi prvými. Nové hodinky Huawei Watch 2 uzreli svetlo sveta len pred pár týždňami a my sme ich mali možnosť už otestovať. Aké teda sú?

Huawei si pre nás tento rok pripravil zásobu kvalitných produktov. Už dávno sem nepatria len smartfóny, medzi ktorými tento rok žiari Huawei P10 s perfektným Leica fotoaparátom, ale aj druhé pokračovanie inteligentných hodiniek Huawei Watch.

Začneme tou zlou správou a to je dizajn, ktorý po oficiálnom oznámení hodiniek spustil na internetových fórach menšiu vlnu hejtu. Toľko negatívnej kritiky už som dávno nečítal. Musím však uznať, že asi ide skutočne o vec vkusu, keďže mne nové Huawei Watch 2 neprídu až také hrozné.

Dizajn je síce jednoduchší, no na druhej strane ponúka určitý minimalizmus a tradičný tvar. Osobne sa mi páči viac takýto štýl hodiniek než ten od Apple.

Na druhej strane pri porovnaní Huawei Watch 2 s prvou sériou hodiniek, musím uznať, že do istej miery sa jedná o krok smerom späť.

Čo sa týka remienkov, výmena je veľmi jednoduchá, takže nemusíte k nim nosiť klasické gumené remienky, ktoré pôsobia veľmi lacno.

Hlavnú časť hodiniek zdobí 1,2″ AMOLED ciferník s Corning Gorilla Glass, ktorému môžete upravovať vzhľad podľa vášho želania. Samotné ciferníky však neponúkajú takmer žiadne zaujímavejšie dizajny a aj keď si zvolíte napríklad elegantný ciferník, na hodinkách Watch 2 pôsobí veľmi nevkusne.

Pozrite si

Huawei Watch 2 – ako vyzerajú nové hodinky zblízka?

Čo sa týka prvotného spustenia, nemohol som si nevšimnúť niekoľko nedostatkov. Okrem chýbajúceho nastavenia slovenského jazyka (alebo aspoň českého), mi vadilo aj to, že časová zóna sa dala nastaviť len na Prahu alebo Viedeň. Keďže v hodinkách sú zastúpené takmer všetky európske hlavné mestá, Bratislava mi tam chýbala.

Prijal by som aj inú možnosť ovládania. Dotykový displej síce nie je zlý, no tie bočné tlačidlá by som vymenil za otáčavý kraj podobne ako majú hodinky od Samsungu.

Nemôžem sa tiež nevyhnúť kritike nastavenia zdravotných údajov, keďže v hodinkách sa dala nastaviť váha len v librách a keď som chcel kilogramy, musel som ich nastavovať cez aplikáciu.

Na druhej strane musím vyzdvihnúť funkčnosť a rýchlosť pracovania hodiniek, o ktorú sa stará Procesor Qualcomm MSM8909W. Čo sa týka pamäte, hodinky disponujú 768 MB RAM a 4 GB úložiskom.

Potešil určite aj nový systém Android Wear 2, ktorým zatiaľ nedisponuje veľký počet inteligentných hodiniek. Z funkcii majú hodinky už tradične zabudovaný GPS a ruský GLONASS, nechýba relatívne presný snímač srdcového tepu, ktorý vám štýlovo zmeria, ako je na tom vaše srdce.

Pozrite si

Huawei Watch 2 – nové smart hodinky so SIM kartou

Keďže sa jedná o systém Android Wear 2, nechýba celý rad Google aplikácii a Google Assistant, ktorý umožní ovládanie hlasom. Z aplikácii som nevyužíval predinštalovaný Google Music, ktorý mi nie je až tak sympatický, ale stiahol som Spotify, ktoré fungovalo perfektne.

V hodinkách tiež nájdete podporu pre NFC, ktorá umožňuje platiť pomocou priloženia ruky, čiže Android Pay. Z tréningových aplikácii mi vyhovovalo počítadlo krokov a tiež upozornenia, že sa nehýbem. Poteší aj Always-on displej, ktorý vám našťastie neberie veľa batérie.

Pozrite si

Apple Watch Series 2 – druhá generácia bude hlavne odolnejšia

Odolnosť IP68 síce ochráni hodinky pred vodou, no plávať by som s nimi určite nešiel, keďže sú odolné len voči ošpliechaniu, čo je určite škoda. Práve podporou plávania by sa mohli hodinky Huawei dostať na úroveň športových hodiniek akými sú napríklad tie od Garminu. Na druhej strane ponúknu aspoň VO2 Max senzor, ktorý je ideálny pri behaní na meranie kyslíkovej aktivity.

Presuňme sa k batérii. Hodinky som musel nabíjať každé dva dni a to som ich využíval najmä na upozornenia a športovanie.

Batéria o kapacite 420 mAh by mohla byť určite vyššia, no autori sľubujú, že hodinky pri režime Watch Mode, ktorý slúži len na ukazovanie času a meranie krokov vydržia až 21 dní, čo som však kvôli obmedzenému času na test nemal možnosť vyskúšať. Následné nabíjanie ma milo prekvapilo, keďže sa nabili za cca jednu hodinu.

Pozrite si

Samsung Gear S3 classic – najlepšie hodinky od Samsungu

Záverom, hodinky Huawei Watch 2 ma milo prekvapili a určite ich odporúčam. Dizajnovo síce vyzerajú jednoduchšie a pravdepodobne by som pred kúpou pouvažoval nad elegantnejším Classic dizajnom s koženým náramkom, no ponúkajú množstvo funkcií, ktorými môžu plnohodnotne konkurovať podobným kúskom na trhu.

Cena hodiniek sa začína na 329 eur vo verzii Bluetooth, 379 vo verzii 4G a 399 vo verzii Classic s elegantným koženým náramkom.

Napriek tomu, že hodinky sú pre mňa asi jediný módny doplnok, ktorý nechcem, aby bol smart, Huawei Watch som si za ten týždeň obľúbil. Okrem množstva zaujímavých funkcií mi ponúkli neustále meranie tepu, štatistiky, upozornenia a relatívne dlhú výdrž batérie. Keby autori od Huawei pridali aspoň tú vodotesnosť a podporu plávania, možno by som aj uvažoval o kúpe.