Reklama

Huawei Vision je viac ako len inteligentný televízor

Zdroj | huawei
Juraj Recký
Zdroj | huawei
Zdroj | huawei

Mníchovské predstavenie Huawei Mate 30 prinieslo viacero novinek. Okrem iných prvý inteligentný televízor od čínskej spoločnosti.

Huawei Vision, teda televízor, ktorý čínsky výrobca predstavil, je viac smartfón s obrovským displejom, ako klasická televízia. Ako na predstavení odznelo, nikdy sa nevypína, stále je v stand-by režime a čaká kým Vison oslovíte. Zároveň má slúžiť ako mozog vašej inteligentnej domácnosti a IoT vecí.

Zdroj | Huawei

4K Quantom Dot Screen obraz má 100 % NTSC farebný gamut a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. V ponuke budú 3 uhlopriečky, a to 55-, 65- a 75-palcov.

Zdroj | Huawei

O zvuk sa postará 8+1+1 Intelligent Sound System, ktorý ponúkne 5.1 zvuk namodelovaný presne na priestor, v ktorom bude televízor umiestnený. Huawei Vision priestor sám spozná a prispôsobí zvuk, aby ponúkol filmový zvukový zážitok.

Zdroj | Huawei

Televízia je vybavená vysúvacou kamerou, ktorá je hardvérovou „rukou“ inteligentných funkcií ako rozpoznávanie a sledovanie tváre, rozpoznávanie postáv a identifikovanie detí. Tieto schopnosti môžu slúžiť na odomykanie predplatených služieb, prípade na nastavenie detských poistiek. Zapracovaná je tiež funkcia Fitness, ktorá ponúkne programy na udržanie sa v kondícii. Nechýba možnosť videohovorov priamo cez televízor.

Zdroj | Huawei

Huawei Vision prirodzene zvládne projekciu displeja vášho smartfónu. Ako mozog ovládajúci IoT zariadenia, pozná predstavený televízor viac ako 900 modelov pomocníkov internetu vecí, teda premeniť domácnosť na inteligentnú by nemal byť problém.

Zdroj | Huawei

Samostatnou kapitolou má byť inteligentný ovládač, ktorý pre maximálne pohodlie ponúka TouchPad, je vybavený Bluetooth 5.0, má mikrofón na spracovanie hlasových povelov a nechýba ani USB-C. Cez port novej generácie rýchlo nabijete ovládač na 3 mesiace. Cez ovládač spáruje, respektíve vyzrkadlíte obraz zo smartfónu na Huawei Vision. Komunikácie medzi zariadeniami prebehne dotykom.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.