Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Skladací Huawei Mate Xs 2 je tu, spolu s E-Ink tabletom MatePad Paper

Skladací Huawei Mate Xs 2 je tu, spolu s E-Ink tabletom MatePad Paper
Zdroj | Huawei
Stanislav Vinc
Skladací Huawei Mate Xs 2 je tu, spolu s E-Ink tabletom MatePad Paper
Zdroj | Huawei
Zdroj | Huawei

Huawei dnes na tlačovej konferencii v Istanbule uviedol na európsky trh niekoľko zaujímavých noviniek – od jeho doteraz najľahšieho a najtenšieho skladacieho smartfónu cez nové smartfóny strednej triedy a nové slúchadlá až po prvý E-Ink tablet tejto značky stvorený pre písanie poznámok a čítanie e-kníh.

Huawei Mate Xs 2

Skladacie smartfóny sú na vzostupe a Huawei ako jedna z prvých značiek, ktorá sa do tohto segmentu zariadení svojho času pustila, nezaspáva na vavrínoch. Svetu ešte v polovici mája predstavila nový Huawei Mate Xs 2, ktorý sa teraz oficiálne dostáva aj do nášho regiónu.

Zdroj | Huawei

Na tlačovej konferencii v tureckom Istanbule Huawei bližšie predstavil svoj skladací smartfón, ktorý sa od konkurencie líši tým, že v rámci svojej skladacej konštrukcie využíva iba jeden displej. Ide konkrétne o 7,8“ OLED panel s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, ktorý po zatvorení zmení charakter tohto zariadenia z priestranného tabletu na praktický 6,5“ smartfón.

Zdroj | Huawei

Huawei Mate Xs 2 je okrem toho vybavený vlajkovým čipsetom Snapdragon 888, ako aj trojitou zostavou fotoaparátov, ktorej súčasťou je 50 Mpx hlavný senzor doplnený o 13 Mpx ultraširokouhlý fotoaparát a 8 Mpx snímač s teleobjektívom, optickou stabilizáciou a 3-násobným optickým priblížením. Vo výbave mu ale nechýba ani 4 500 mAh batéria so 66 W rýchlym nabíjaním Huawei SuperCharge.

Zdroj | Huawei

Huawei nova Y70 a nova Y90

Spolu s vlajkovým smartfónom Huawei predstavil svetu aj nové modely strednej cenovej kategórie – Huawei nova Y70 a nova Y90.

Zdroj | Huawei

Huawei nova Y70 sa bude môcť pochváliť nadštandardnou kapacitou batérie a to až 6 000 mAh, vďaka čomu by tento smartfón malo stačiť nabíjať iba dvakrát týždenne. Špecialitou modelu nova Y90 bude na druhej strane podpora rýchleho nabíjania SuperCharge výkonom 40 W, vďaka čomu ho bude možné v priebehu 30 minút nabiť až na 53 %.

Zdroj | Huawei

Nové modely budú veľkostne vzdorovať logike a tak väčší z dvojice bude práve nižší model nova Y70, ktorý je vybavený až 6,75“ Huawei FullView Display panelom, zatiaľ čo nova Y90 dostáva do výbavy 6,7“ Huawei Edgeless FullView displej.

Huawei nova Y70 a nova Y90 budú dostupné aj na našom trhu dostupné od 11. júla. Model nova Y70 bude dostupný za cenu od 159 €, zatiaľ čo cena modelu Y90 bude ešte dodatočne upresnená.

Huawei Matebook D16 & 16s

Huawei popri smartfónoch a nositeľnej elektronike rozvíja aj svoju sériu prenosných počítačov, ktorú aktuálne rozširuje o nový rad 16-palcových modelov určených pre tých, ktorí potrebujú viac priestoru v podobe väčších uhlopriečiek obrazoviek na prácu, štúdium alebo aj zábavu.

Huawei konkrétne rozširuje svoje portfólio počítačov o nové 16-palcové modely MateBook D16 a 16s, ktoré bude poháňať 12. generácia procesorov Intel Core série H s DTP do 40 W, dvojkanálovou pamäťou RAM a SSD úložiskami.

Huawei MatePad Paper

Huawei okrem notebookov a bežných tabletov vstupuje aj do vôd e-ink tabletov určených pre kreatívnu produktivitu, ale aj čítanie elektronických kníh. V Istanbule spoločnosť bližšie predstavila svoj prvý e-ink tablet MatePad Paper vážiaci iba 360 gramov.

Zdroj | Huawei

Huawei MatePad Paper je vybavený 10,3“ e-ink displejom Huawei FullView, pri ktorom sa spoločnosť pýši certifikáciou TÜV Rheinland Paper Like Display. V praxi ide o displej podobný reálnemu papieru, aký už mnohí poznajú z elektronických čítačiek kníh. Na rozdiel od nich je však MatePad Paper možné použiť aj ako elektronický zápisník a to za pomoci digitálnej ceruzky Huawei M-Penil (2.gen), ktorá je súčasťou jeho balenia.

Zdroj | Huawei

Huawei FreeBuds Pro 2

Sériu noviniek z Istanbulu Huawei uzatvára novými bezdrôtovými slúchadlami zo série FreeBuds – vlajkovým modelom FreeBuds Pro 2 vybaveným dvojitým integrovaným čipom digitálneho analógového prevodníka (DAC) a štvormagnetovým digitálnym menčom doplneným o kodek LDAC High-Resolution.

Zdroj | Huawei

Nové slúchadlá sú taktiež vybavené prvým systémom Triple MIC ANC, ktorý sa má postarať o 15 % zníženie hluku v porovnaní s predchádzajúcim modelom. V určitých prostrediach majú dokázať dosiahnuť maximálnu hĺbku redukcie hluku 47 dB. Túto inteligenciu dopĺňajú o možnosť zmeny hlasitosti, rozdieloch v štruktúre zvukovodu a stave nosenia v reálnom čase vďaka funkcii All-Scenario Seamless AI Life, ktorú dokážu ponúknuť pri pripojení k akémukoľvek operačnému systému, nielen smartfónom a počítačom od Huawei.

Zdroj | Huawei

Slúchadlá Huawei FreeBuds Pro 2 budú na našom trhu dostupné za cenu od 199 eur od 11. júla 2022. V predpredaji budú dostupné od dnes (24. júna) do 10. júla s darčekom v podobe fitness náramku Huawei Band 7.

Zdroj | Huawei

Na našom trhu sa eventuálne majú objaviť aj notebooky MateBook D16 a D16s, smartfón Mate Xs 2 či Huawei MatePad Paper. Ich ceny a dátumy ich dostupnosti na Slovensku však spoznáme až neskôr.