Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei P9 Lite je trefa do čierneho

Huawei P9 Lite je trefa do čierneho
Viktor Šmidák
Huawei P9 Lite je trefa do čierneho
79 %
Huawei P9 Lite prináša niekoľko zmien oproti predchodcovi, ktoré sú vítané. Doba sa však mení a za cenu 300 € už na trhu nájdeme mnoho zariadení, ktoré mu môžu konkurovať.

Výhody

  • výdrž batérie
  • bohaté nastavenia fotoaparátu
  • hlasný reproduktor

Nevýhody

  • časté zaváhania systému
  • menej spoľahlivá čítačka odtlačkov
  • slabá notifikačná dióda

Po minuloročnom úspechu lacnejšej verzie vlajkovej lode sme sa aj tento rok dočkali jej nástupcu. Huawei P9 Lite je tu a my sme mali príležitosť vyskúšať si ho na vlastnej koži. V čom je rozdiel oproti lepšie vybavenej P9 a oplatí sa vôbec?

Dizajn nie je ničím výnimočný, no nesklame. Konštrukcia je solídna, mala by zniesť aj menej opatrné zaobchádzanie. Na pravej stene sa nachádza všetko podstatné, a to tlačidlá hlasitosti a tlačidlo zapnutia/prebudenia. Tie sú zapustené akurát a odozva je veľmi príjemná.

Ľavá strana je obdarená iba slotom pre SIM kartu. V prípade novinky ide ale hneď o dve Nano SIM karty, jeden slot môže byť použitý aj pre microSD kartu.

Spodnú stranu lemujú klasický microUSB port s mikrofónom a reproduktorom, ktorý je prekvapivo hlasný. A prekvapivo hlasné sú aj vibrácie, ktoré bolo niekedy počuť viac, ako samotné upozornenie v normálnom režime.

Pozrite si

Nové inteligetné hodinky Huawei Fit sú dostupné za prijateľnú cenu

Na 5,2-palcový Full HD IPS displej sa pozerá dobre prakticky zo všetkých uhlov či priamom svetle. Telefón sa aj napriek rozmernejšiemu panelu drží pohodlne vďaka mierne zaobleným hranám.

Pozrite si

Huawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Medzi rozdiely, ktoré odlišujú vlajkovú loď od Lite verzie, patrí aj fotoaparát, novinka totiž nemá duálny snímač. Nájdeme tu len jednu šošovku s 13 Mpx rozlíšením. Tá je však pomerne kvalitná a počas denného svetla zaručí ostré a živé fotografie.

Poteší aj rýchla fotografia nasnímaná dvojitým stlačením tlačidla hlasitosti. Fotoaparát ponúka hromadu nastavení a filtrov, pri ktorých sa dajú stráviť hodiny. Telefón zvláda aj spomalené videá, avšak len vo VGA rozlíšení. Bežné natáčanie je v 1080p kvalite.

Pozrite si

Špičkový Huawei Mate 9 bude mať aj menšiu verziu Porsche Design

Pod fotoaparátom sa nachádza čítačka odtlačkov prstov. Tá je taká istá, ako v neokresanej verzii, ja som však od nej čakal viac. Často sa mi stávalo, že som ju buď správne nenahmatal, alebo ak sa mi to aj podarilo, telefón som neodomkol na prvýkrát. Úspešnosť odomknutia na prvýkrát bola cca 60%. Páči sa mi ale, že čítačka môže byť využitá aj pri sťahovaní spodnej lišty či prezeraní fotografií.

Chod telefónu zaisťuje 8-jadrový procesor z dielne Huawei spolu s 2 GB pamäte RAM. Nejde o úplnú špičku, akú nájdeme v top modeli výrobcu, no na každodenné používanie stačí. Pri multitaskingu som napriek tomu registroval časté zaváhania, čo však môže byť aj softvérová chyba.

Otravovali ma aj neustále otázky ohľadom povolení. Obľúbil som si ale budík, ktorý funguje aj pri vypnutom smartfóne či krokomer. Operačným systémom je Android vo verzii 6.0 s nadstavbou EMUI.

Pozrite si

Týždeň s Androidom 7.0. Je to (r)evolúcia?

Najväčším prekvapením bola pre mňa batéria s kapacitou 3 000 mAh, ktorá podávala nadpriemerné výkony. Hravo vydržala náročný deň a ani dva dni normálneho používania telefónu nebudú robiť problém. Doba nabíjania bola trochu dlhšia, podpora rýchleho nabíjania by tak nebola na škodu.

Huawei P9 Lite tento rok prichádza s očakávaním, že minuloročný úspech predchodcu sa bude opakovať. S cenou 300 € to ale bude mať ťažké. Za ten rok totiž konkurencia zlacnela a zlepšila sa. Stále ho však môžeme považovať za zlatú strednú cestu.

Zdroj