Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei MediaPad M3 - nová vlajková loď medzi tabletmi

Huawei MediaPad M3 - nová vlajková loď medzi tabletmi
Viktor Šmidák
Huawei MediaPad M3 - nová vlajková loď medzi tabletmi

Čo by to bolo za tretieho najväčšieho svetového výrobcu smartfónov, keby nič nepredstavil na IFA 2016? Správne, hovoríme o Huawei a jeho novom MediaPad M3.

https://www.youtube.com/watch?v=WqOpZfTVIoQ

Huawei MediaPad M3 je nová vlajková loď v kategórii tabletov výrobcu. Vyniknúť chce kvalitným audiom aj spracovaním.

Zo základných vlastností môžeme spomenúť 8,4 palcový, IPS displej s rozlíšením 2560×1600 pixelov. Ku minimalistickému dizajnu prispieva aj unibody telo. Ručička váhy sa zastavila na pekných 310 gramoch.

Vo vnútri zariadenia pracuje 8-jadrový Huawei Kirin 950, ktorému sekundujú 4 GB LPDDR4 pamäte RAM. Vnútorná pamäť bude voliteľná, a to buď 32 GB alebo 64 GB. Dobrou správou je ale možnosť rozšírenia vďaka Micro SD karte, a to až o 128 GB.

Pozrite si

Huawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Ďalšou významnou novinkou je spolupráca s audio spoločnosťou Harman Kardon. Po predošlej spolupráci s odborníkom v oblasti fotografovania Leicou sme tak svedkami ďalšej kooperácie.

 

Navyše sa AKG, dcérska spoločnosť Harman International, taktiež podieľala na výrobe a pripravila slúchadlá AKG H300, špeciálne vyvinuté pre MediaPad M3.

Pozrite si

Huawei nova a nova Plus – nové smartfóny strednej triedy

Predná i zadná kamera dosahujú rozlíšenie 8 megapixlov. Nevýhodou však je, že autofókus bude mať len tá zadná.

Batéria má v tomto prípade priemerných 5 100 mAh. Uvidíme či to bude stačiť na udržanie tak výkonného tabletu s takým rozlíšením displeja aspoň jeden deň.

Huawei MediaPad M3 pobeží už klasicky na Androide 6.0, no veríme, že aktualizácie sa dočká aj on. Nadstavba EMUI bude vo verzii 4.1. Nechýba ani čítačka odtlačkov prstov.

Vlajkový tablet bude dostupný na zahraničných trhoch za ceny od 349 € až po 449 € v závislosti od pamäťovej varianty ako aj podpory LTE. Dostupnosť na našom trhu však momentálne nie je známa.

Tablet Huawei MediaPad M3 na na výstave IFA 2016 zaujal natoľko, že si od našej redakcie vyslúžil ocenenie TECHBOX Best Tablet IFA 2016.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2016 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Zdroj