Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei MateBook D - veľký notebook s i7 Kaby Lake

Huawei MateBook D - veľký notebook s i7 Kaby Lake
Števo Porubský
Huawei MateBook D - veľký notebook s i7 Kaby Lake

Huawei v Berílne na nás vychŕlil rovno tri nové zariadenia série MateBook. Okrem tenkého notebook MateBook X a hybridného tabletu MateBook E predstavil aj veľký notebook MateBook D. Ten má až 15,6-palcový displej a vcelku výkonný hardvér.

https://www.youtube.com/watch?v=kuZWxnflMZc

Pozrite si

Huawei MateBook X – prvý notebook s logom Huawei

Huawei MateBook D má rozmery 358 x 239 x 16,9 mm, hmonosť dosahuje 1,9 kg. V hliníkovom tele sa ukrýva Intel Core i5 alebo i7 generácie Kaby Lake, grafika Intel HD Graphics 620 alebo dedikovaná grafika NVIDIA GeForce 940MX s 2 GB pamäťou v závislosti od konfigurácie.

K dispozícii bude 4, 8 alebo 16 GB pamäť RAM, 128-512 GB SSD v kombinácii s 500 – 1 000 GB HDD diskami. Majiteľov poteší dvojica USB 3.0 portov, jeden USB 2.0, no žiadny USB-C port. K dispozícii ale bude klasický HDMI port či 3,5 mm audio port.

Displej má uhlopriečku spomínaných 15,6 palca, je typu IPS a ponúkne Full HD rozlíšenie (142 PPI). Má priemerný jas len 250 nitov, kontrast 800:1 a len 45% pokrytie NTSC.

Pozrite si

Huawei MateBook E – hybrid s jemným displejom a tenkým telom

Chýbať nemajú Wi-Fi ac a Bluetooth 4.1 bezdrôtové moduly či webkamera, opäť s rozlíšením len 1 Mpx. O chod sa má starať len 3 800 mAh (43,3 Wh) batéria. Tá má podľa výrobcu zvládnuť 8,5 hodín sledovania videa na jedno nabitie.

Aj v tomto prípade je novinka pripravená na Dolby Atmos zvuk, pričom s reproduktormi Huawei pomáhala spoločnosť Dolby. Operačný systém je bez prekvapenia Windows 10.

Huawei MateBook D sa bude predávať na európskom trhu v troch farbách – Space Gray, Champagne Gold a Aurora Blue. Predávať sa bude od sumy 799 € do 999 €.

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou redaktora do Berlína ďakujeme spoločnosti Huawei Slovensko.

Zdroj