Huawei Mate 8 je nová vlajková loď s Kirin 950

ZDROJ | Huawei

Tak ako sa očakávalo, počas CES 2016 v Las Vegas sa narodila nová vlajková loď Huawei, konkrétne 6-palcový smartfón Mate 8. A má sa čím chváliť, ide totiž o prvý smartfón výrobcu s osemjadrovým procesorom Kirin 950. Tvorcom Kirin 950 je sám Huawei a v porovnaní s predchádzajúcim modelom Kirin 925 sa výkon CPU zvýšil o celých 100 %, výkon GPU o 125 % a energetická efektivita o 70 %. Kirin 950 je zložený zo štvorice jadier A72 taktovaných na 2,3 GHz a zo štvorice jadier A53 taktovaných na 1,8 GHz, pričom je vyrobený 16 nm technológiou. Pamäť RAM má 3 GB a vnútornú 32 GB pamäť viete rozšíriť microSD pamäťovými kartami s veľkosťou do 128 GB.

huawei-mate-8_2
ZDROJ | Huawei

Dizajnom sa Huawei Mate 8 podobá na svojho predchodcu Mate 7, novinku rozlíšite najmä podľa kruhového zadného fotoaparátu a snímaču odtlačkov prstov. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 16 Mpx a jeho tvorcom je Sony. Huawei však zapracoval na lepšom obrazovom procesore s cieľom ponúknuť rýchlejšie zaostrovanie, vyšší jas a vernejšie farebné odtiene fotografií. Predný fotoaparát má rozlíšenie 8 Mpx a pre nadšencov selfie fotografií ponúka aj rôzne skrášľujúce režimy, dokonca jeden z režimov dokáže narovnať snímky vytvorené z uhlu.

Pozrite si10” Huawei MediaPad M2 s audiom Harman/Kardon a stylusom

huawei-mate-8_1
ZDROJ | Huawei

Použitý 6-palcový displej má Full HD rozlíšenie (368 ppi) a využíva technológiu IPS-NEO. Celkovo je smartfón pomerne ťažký, k 200 gramovej hranici mu chýba len 15 gramov. Zato hrúbka hliníkového tela je slušných 7,9 mm. Ak vás zaujímajú presné rozmery, tak tie sú 157,1 x 80,6 x 7,9 mm. Huawei vás poteší aj pomerne slušnou batériou s kapacitou 4 000 mAh. Výrobca udáva, že by mal pri bežnej záťaži vydržať viac ako 2 dni a 8 hodín, pri vysokej viac ako 1 deň a 15 hodín.

huawei-mate-8_3
ZDROJ | Huawei

Operačným systémom Mate 8 je Android 6.0 Marshmallow s nadstavbou EMUI 4.0. Huawei do systému dokonca implementoval novinku v podobe integrovanej automatickej defragmentácie, ktorá má priebežne optimalizovať výkon zariadenia. Nechýba ani snímač odtlačkov prstov, pričom pre väčšiu bezpečnosť používateľov má jeho porovnávací mechanizmus tri úrovne zabezpečenia a zvyšuje rýchlosť odomknutia o 100 %. Zaujímavosťou je aj trojica mikrofónov, ktoré automaticky detegujú zdroj zvuku a zaznamenávajú zvuky zo všetkých smerov. Počas prehrávania si môžete dokonca zvoliť, ktorý zo zaznamenaných zvukov z rôznych smerov chcete počuť.

https://youtu.be/ziBtbyGlc2g

A určite vás bude zaujímať, kedy a či vôbec dorazí Huawei Mate 8 aj na Slovensko. Máme dobré správy, v našej krajine bude dostupný v druhej polovici prvého štvrťroku 2016. Predpokladaná cena je 599 €.

ZdrojHuawei

Komentáre k článku