Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Huawei Mate 20 X - zrodil sa konkurent pre Samsung Galaxy Note

Huawei Mate 20 X - zrodil sa konkurent pre Samsung Galaxy Note
Michal Spiegel
Huawei Mate 20 X - zrodil sa konkurent pre Samsung Galaxy Note

Na tlačovej konferencii v Londýne prebehla exkluzívna premiéra nových smartfónov. Medzi nimi prekvapil najme zaujímavý phablet Huawei Mate 20 X.

Okrem Huawei Mate 20 a Mate 20 Pro, predstavili Číňania zaujímavú novinku vo väčších rozmeroch. Hlavnou devízou novinky sú tri zadné fotoaparáty, ktoré sú zaujímavo rozmiestnené do štvorca spolu s bleskom.

Zdroj | Huawei
Pozrite si

Huawei Mate 20 Pro oficiálne predstavený, poznáme cenu a dostupnosť

Na fotoaparátoch sa podieľala firma Leica a nechýbajú rôzne funkcie umelej inteligencie, ktoré dokážu fotografie upraviť. Na zadnej strane nájdeme hlavný 40 Mpx snímač zameraný na detaily, 8 Mpx telefoto snímač na vzdialené zábery a 20 Mpx širokouhlý snímač pre fotenie scenérií a makro záberov.

Okrem fotoaparátu, Huawei Mate 20 X ponúka 7,2″ OLED displej. Nechýba horný výrez pre fotoaparát v tvare slzy. Budúcich majiteľov smartfónu poteší 5 000 mAh batéria a zabudovaný chladič.

Práve vďaka chladiču je smartfón ako stvorený pre hranie hier. Huawei porovnáva nový smartfón ku konzole Nintendo Switch. Uvidíme, či smartfón ponúkne aj nejaké výkonnostne náročnejšie hry než tie, ktoré nájdeme v obchode Play.

O výkon smartfónu sa postará procesor Kirin 980 SoC, 6 GB RAM a na úložisko bude slúžiť 128 GB miesto. O ešte lepší herný zážitok sa postarajú vylepšené reproduktory, ktoré ponúknu priestorové audio.

Zdroj | Huawei
Pozrite si

Zoznámte sa s novým Huawei Mate 20 Lite, ktorý môžete aj vyhrať

K smartfónu dostanete aj M-Pen stylus, ktorý umožní písanie na displej podobne ako túto funkciu nájdeme v smartfónoch Samsung Galaxy Note.

Zaujímavosťou je, že Huawei pracuje aj na hernom ovládači s analógovým ovládaním, ktorý sa bude dať pripojiť k smartfónu Mate 20 X. Herná novinka Huawei Mate 20 X sa začne predávať od 26. októbra za cenu 899 €. Napriek vysokej cene ponúka toho novinka od Huawei skutočne mnoho a po funkcionálnej stránke môžeme povedať, že Samsung Galaxy Note smartfón má vážnu konkurenciu.

Zdroj