HTC Vive Focus Plus má nové ovládače nielen pre hranie hier

HTC počas MWC 2019 v Barcelone predstavuje nový headset pre virtuálnu realitu, HTC Vive Focus Plus. Ide o nástupcu modelu Vive Focus z roku 2017, ktorý bol prvým modelom bez potreby pripájania počítača či smartfónu. Novinka pridáva hlavne nové ovládače.

ZDROJ | HTC

HTC Vive Focus Plus je takmer identický s predošlým modelom. Výrobca mu dokonca nezlepšil ani vnútorný hardvér a tak VR headset stále poháňa dnes už starý Snapdrahon 835 s grafickým čipom Adreno 540, aspoň že displej s rozlíšením 2 880 x 1 600 px ostali tiež zachované.

Hlavnou zmenou sú ovládače 6DoF a sú dva. V predošlej verzii bol iba jeden ovládač typu 3DoF. Ovládače by mali byť podobné, ako v profi verzii HTC Vive Pro. Nové ovládače sledujú všetky pohyby rúk, vrátane ich rotácie. Zároveň je na nich veľký touchpad, takže ovládanie vrituálneho sveta by malo byť podstatne pohodlnejšie.

Headset HTC Vive Focus Plus nemá ale byť len pre hráčov, ale aj pre profesionálov. Napríklad na MWC 2019 HTC prezentovalo s headsetom simulátor pre zdravotné sestry. Pre Vive Pro Focus budú môcť developeri vyvíjať ďalšie a ďalšie aplikácie.

https://www.youtube.com/watch?v=PnBkh2mbPIk

HTC Vive Focus Plus bude v predaji už túto jar s cenou okolo 400 €.

O BEZPEČNOSŤ DÁT NAŠICH REDAKTOROV POČAS MWC 2019 SA STARÁ ESET.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy MWC 2019 ďakujeme spoločnostiam Orange Slovensko a Lenovo (Slovakia), ktoré hradia cestu a pobyt redaktorov TECHBOX v Barcelone, a zároveň sa starajú o ich dátové spojenie.

ZdrojHTC

Komentáre k článku