HTC predstavilo novinku Butterfly 3

ZDROJ | HTC

Po minuloročnom úspechu modelu Butterfly 2 sa vývojári v HTC rozhodli pre predstavenie jeho nasledovníka. V podstate sa tak udialo už pred pár mesiacmi, Nové HTC Butterfly 3 je totiž vernou kópiou modelu J Butterfly, ktorý bol v máji predstavený v Japonsku.

HTC Butterfly 01
ZDROJ | HTC

HTC Butterfly 3 svojou výbavou celkom príjemne vyčnieva z obrovského množstva noviniek, ktoré na trh dávkujú výrobcovia v podstate neustále.

Pozrite si4+4 pre HTC Butterfly – Čo prinesie prvý smartfón s Full HD displejom?

Novinka ponúka 5,2″ QHD displej, osemjadrový procesor Snapdragon 810 a úctyhodných 3 GB RAM pamäte. Pozornosť si zaslúži aj kapacita vnútornej pamäte, ktorá činí 32 GB. To je síce dnes už štandard, ale túto pamäť je možné rozšíriť pomocou microSD kariet až o 2 TB.

Nový motýlí prírastoj v rodine HTC svojou výbavou nezaostáva ani v prípade fotoaparátu. Práve naopak, dá sa povedat, že práve na túto funkciu bol kladený veľmi veľký dôraz. Butterfly 3 totiž ponúka fotoaparát s rozlíšením 20,2 Mpx, ktorý obsahuje sekundárny senzor zisťujúci informácie o vzdialenosti objektov a to následne umožňuje automatické zaostrovanie aj po vyhotovení fotografie. HTC navyše pridalo niekoľko ďalších funkcií pre úpravu fotografií. Objektív s hodnotami f/2.2 je chránený zafírovým sklíčkom, takže poškriabanie bude náročnou úlohou. Nahrávanie videa taktiež nezaostáva, HTC Butterfly 3 ho umožňuje v rozlíšení 4K. Hlavný fotoaparát dopĺňa snímač na prednej strane s rozlíšením 13 Mpx a možnosťou nahrávania videa v rozlíšení 1080p.

HTC Butterfly 02
ZDROJ | HTC

Vnútri nového HTC tkvie Android vo verzii 5.0. Jeho uvádzacia cena je približne 600 dolárov. Predávať sa začne 20. októbra, no bohužiaľ zatiaľ len na Taiwane. Globálna dostupnosť zatiaľ nie je známa.

ZdrojHTC

Komentáre k článku