Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hrajte v 4K UHD aj bez počítača. 55″ Samsung Odyssey Ark je oficiálne tu

Hrajte v 4K UHD aj bez počítača. 55″ Samsung Odyssey Ark je oficiálne tu
Zdroj | Samsung
Tomáš Šmidák
Hrajte v 4K UHD aj bez počítača. 55″ Samsung Odyssey Ark je oficiálne tu
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Zakrivené monitory sú na trhu už nejaký ten čas. Populárne sú najmä u hráčov nakoľko im poskytujú lepšie obklopenie obrazom, menej unavujú oči a vďaka širšiemu zornému polu ponúkajú určitú taktickú výhodu. Zakrivené monitory Samsung Odyssey patria medzi to najlepšie, čo v tejto kategórií nájdete. Nový model Ark, však posunul level ešte o kus vyššie.

Samsung Odyssey Ark je nový 55″ zakrivený herný monitor, ktorý je určený pre tých ktorí hranie berú naozaj vážne. Rozlíšenie displeja je 4K UHD a obrazovka používa technológiu Quantum miniLED. Tá vie jednotlivo stmaviť a rozžiariť zobrazovacie zóny podľa toho, čo na obrazovke práve pozeráte a tým zlepšiť kontrast aj nasvietenie scén. Pre hráčov bude dôležitá najmä obnovovacia frekvencia, ktorá je na úrovni 165 Hz a nízka 1ms odozva. Nechýba ani podpora HDR10+ či AMD FreeSync.

Zdroj | Samsung
Obsah pokračuje pod reklamou

Dôležitým prvkom modelu Ark, je tzv. cockpit mode. V ňom si totiž viete monitor otočiť o 90° (na výšku) a využiť tak jeho potenciál v oboch smeroch. Tento mód využijete ako už z názvu vypovedá napríklad pri hraní leteckých simulátorov, kde môže takéto rozloženie umocniť celkový zážitok z hry. Samozrejmosťou je potom aj podpora funkcie MultiView, kedy si viete obrazovku podľa potreby rozdeliť na niekoľko častí.

Celý monitor beží na OS Tizen OS, ktorí poznáme z predošlých generácií inteligentných hodiniek Galaxy Watch. Funguje tak podobne ako smart TV a viete si doňho nainštalovať aplikácie ako Netflix, Disney+, Google Stadia či Xbox Game Pass. Na hranie hier vám tak bude stačiť klávesnica, myš, dobrý prístup k internetu a samostný monitor. Vnútri sa potom nachádzajú aj 60W reproduktory s podporou Dolby Atmos.

Samsung Odyssey Ark bude začínať na cenovke 3 499 dolárov. Jeho dostupnosť zatiaľ nie je známa.