Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #TV
  • 3 min.
  • 3.9.2022

Hráčsky sen? Ohýbateľná herná TV LG Flexi OLED

Hráčsky sen? Ohýbateľná herná TV LG Flexi OLED
Zdroj | LG
Richard Pliešovský
Hráčsky sen? Ohýbateľná herná TV LG Flexi OLED
Zdroj | LG
Zdroj | LG

LG na veľtrhu v Berlíne predstavilo TV, ktorý posúva herný zážitok na nový level. Model OLED Flex LX3 je totiž prvým ohýbateľným 42″ OLED televízorom na svete.

Podľa výrobcu je ideálny pre všetky druhy hier, ale aj pre livestreaming, či bežný video obsah. Veľkou vecou je, že LX3 môže plynulo meniť zakrivenie – od úplne rovného panela až po naozaj zakrivený (900R).

Zakrivenie na LX3 si budú môcť upraviť jeho majitelia z dvoch dostupných predvolieb na diaľkovom ovládaní, alebo manuálne zmeniť stupeň zakrivenia po 5 % v 20 rôznych úrovniach.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tento tvarový faktor dokázalo LG vďaka technológii OLED s vlastným podsvietením. Panel ponúka vysoký kontrast so 100 % certifikovanou vernosťou farieb a bleskurýchlu odozvu 0,1 ms. O výkon sa stará procesor α 9 (Alpha) 5. generácie. Obraz ponúka rozlíšenie do 4K/120 fps.

Obrazovka sa dá nakloniť o 10 stupňov, alebo odkloniť o 5 stupňov od používateľa, má tiež výškovo nastaviteľný stojan – nahor alebo nadol o 140 mm – čo zaisťuje ergonomický komfort pre každého diváka.

LG LX3 ponúka množstvo prémiových herných funkcií. Môžete si upraviť obrazovku podľa vašich potrieb, alebo podľa žánru hry. Napr. pri RPG hrách, plošinovkách či závodoch radi využijete celých 42″ uhlopriečky. Hráči stratégií v reálnom čase (RTS) či strieľačiek z pohľadu prvej osoby (FPS) dajú zrejme prednosť 32″, alebo 27″ obrazu. Zvyšný obraz poskytne pohľad na všetko, čo sa deje v hernom prostredí. Funkcia zmeny veľkosti obrazu je ľahko dostupná z ponuky Gaming Dashboard.

Úplne nová appka Game je exkluzívna len pre LX3. Podporuje vlastné šetriče obrazovky, ponúka skratky k obľúbeným appkám, ako sú Twitch a YouTube. Poskytuje zoznam pripojených externých vstupných zariadení – všetko na jednej obrazovke.

Nechýba prispôsobiteľné nastavenie zvuku. Gaming Optimizer pridáva špeciálne herné nastavenia zvuku pre konkrétne herné žánre. Ponuka audio nastavení hry obsahuje ekvalizér, prepínače pre AI Game Sound a Dolby Atmos a otvára prístup k pokročilým nastaveniam zvuku. Mimochodom, hudobný výstup zabezpečujú dva predné 40 W reproduktory.

Zdroj | LG

Z ďalších režimov môžeme spomenúť Multi View, ako naznačuje názov, umožní sledovať obsah z dvoch rôznych zdrojov naraz a zároveň si vybrať, z ktorého zdroja chcete počuť zvuk.

Funkcia Switching Hub umožní používať vstavaný mikrofón a akékoľvek zariadenia pripojené cez USB porty, napr. headset, klávesnica, myš, s PC pripojeným HDMI káblom. Prepnutím zdroja na bočnej strane stojana zmeníte pripojené zariadenie medzi PC a LX3.