Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Videli sme nový Windows 10 phablet od HP

Videli sme nový Windows 10 phablet od HP
Michal Spiegel
Videli sme nový Windows 10 phablet od HP

Spoločnosť HP, ktorá ako keby vstávala z popola dnes v Bratislave ukázala svoj očakávaný Windows 10 phablet – HP Elite X3. Bude dostupný aj so špeciálnym dockom a možnosťou prepojenia na externý notebook.

HP ukázalo na svojej tlačovke celé portfólio noviniek. Nechýbali nové konvertibilné Paviliony, alebo zaujímavé herné delo HP OMEN. Nás však zaujal práve očakávaný phablet – HP Elite X3. Ten bude podporovať Windows 10 a bude sa môcť prepájať s monitorom PC, alebo špeciálnym laptopom.

Pozrite si

OMEN – nové herné stroje od HP aj s Ultra HD a VR

Pozrite si

HP Elite x3 – Windows 10 phablet s dockom a externým notebookom

Pozrite si

ZNAČKY | História a súčasnosť novátorskej spoločnosti Hewlett-Packard

Zaujímavý bude aj laptop, ktorý nebude mať žiaden hardvér okrem klávesnice, takže bude slúžiť len ako rozšírenie pre phablet. Bude sa predávať samostatne. Keď napríklad pôjdete na služobnú cestu, zoberiete si HP Elite X3 phablet, laptop a v prípade potreby si ich prepojíte. Laptop budete využívať ako normálny prenosný počítač s Windows 10.

O prepojenie sa bude starať služba Continuum, ktorá zabezpečí plynulý prechod z phabletu na laptop. Interná pamäť je 64 GB s možnosťou rozšírenia. Ďalej bude mať štvorjadrový procesor a 4 GB SDRAM.

Uhlopriečka displeja Gorilla Glass 4 bude mať 5,95 palca. Základným príslušenstvom k phabletu bude HP Desk Dock, ktorý vám prenesie obrazovku na monitor.

Dotyková plocha phabletu bude zároveň slúžiť aj ako pohybový kurzor miesto myšky. Nie je to síce úplne pohodlné, no ako novinka určite poteší.

Tento balík by mal byť doplnený aj o špeciálny nástroj HP WorkSpace. V akcii sme ho žiaľ vidieť nemohli, no po vydaní na jeseň by mal obsahovať podporu pre prvé aplikácie ako napríklad nástroje Office. Nevýhodou však je, že bude platený.

Cena samostatného phabletu bude 839 €. Phablet aj s dokovacou stanicou vás vyjde na 875 €. Novinky by mali na slovenský trh doraziť v auguste.

Pozrite si

HP chystá PC v ruksaku zabezpečujúce VR zážitok kdekoľvek

Zdroj