Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HP to s Chromebookmi rozhodne nevzdáva. Predstavilo dvojicu noviniek

HP to s Chromebookmi rozhodne nevzdáva. Predstavilo dvojicu noviniek
Zdroj | Brooke Cagle
Michal Sobek
HP to s Chromebookmi rozhodne nevzdáva. Predstavilo dvojicu noviniek
Zdroj | Brooke Cagle
Zdroj | Brooke Cagle

Výstava CES 2022 v Las Vegas sa síce skončila, ale takmer hneď po nej spoločnosť HP predstavila ďalšie dve zariadenia do segmentu Chromebookov. Sú odolnejšie a klávesnici neuškodí ani voda.

Pozrite si

Čo je to Chromebook a na čo je vlastne dobrý?

Chromebooky patria do segmentu notebookov, ktoré nemajú vysoký výkon, ale zaujmú dlhou výdržou a podporou Android aplikácií. Bežia na operačnom systéme Chrome OS, ktorý je vytvorený priamo Googlom. Tieto stroje volia najmä študenti aj kvôli priaznivej cene. Novinky od spoločnosti HP nie sú žiadnou výnimkou.

Zdroj | HP

Fortis znamená v latinčine silný. Je to nové označenie pre odolnejšie notebooky. Sú vytvorené tak, aby odolali opakovanému otváraniu a zatváraniu, pádom, nárazom, rozliatiam a mnohým odpojením nabíjačky.

Veko Chromebooku je vyrobené z plastu a má na sebe zaujímavú štruktúru, ktorá úspešne odoláva odtlačkom prstov aj nečistotám a zároveň zaistí lepšie uchopenie notebooku v zavretom stave.

Modely od HP majú vylepšenú odolnú klávesnicu, ktorá odolá až 350 ml rozliatej tekutiny. Novinkou je aj kovový štít na ochranu batérie pred prepichnutím alebo nafúknutiu.

Chromebook HP Fortis 14 G10 je odolný Chromebook so 14-palcovým displejom s Full HD rozlíšením. Zaujímavou funkciou je voliteľné LTE pripojenie. Vo vnútri sa nachádzajú procesory od Intel Celeron až po Pentium.

Maximálne si môžete nakonfigurovať 8 GB RAM a 128-gigabajtové úložisko. Možno sa vám to môže zdať málo, ale Chromebooky sú známe tým, že sú nenáročné a fungujú viac-menej na cloude.

Po bokoch zariadenia nájdete USB-C konektor, dvojicu USB-A, HDMI, audio konektor a dokonca aj čítačku microSD kariet. Chromebook HP Fortis 14 G10 sa dostáva aktuálne do predaja za počiatočnú sumu 349 dolárov.

Zdroj | HP

Jeho menší súrodenec Chromebook Fortis 11 G9 Q má vo výbave menší 11-palcový displej a procesor Qualcomm Snapdragon 7c. Opäť nechýba podpora LTE pomocou eSIM.

Pozrite si

Čo do školy? Klasický Windows notebook, alebo Chromebook?

Navyše je to najtenší a najľahší Fortis s hmotnosťou len 1,36 kg. Batéria sa tu nabije na 90 % iba za 90 minút, a to pomocou USB-C konektora. K dispozícii je ešte jeden USB-C konektor a jeden USB-A konektor. Tento Chromebook očakávame na trhu niekedy v priebehu mesiaca júl.

Zdroj