Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HP prinieslo na CES 2022 nové 45L, 25L a 15L herné desktopy OMEN a Victus

HP prinieslo na CES 2022 nové 45L, 25L a 15L herné desktopy OMEN a Victus
Zdroj | HP
Stanislav Vinc
HP prinieslo na CES 2022 nové 45L, 25L a 15L herné desktopy OMEN a Victus
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Rodina herných počítačov HP OMEN a Victus by HP sa tesne pred oficiálnym otvorením brán technologickej výstavy CES 2022 rozšírila o tri nové desktopové modely. Na svoje si prídu nároční hráči, ale aj úplní začiatočníci a príležitostní hráči. K novým počítačom HP ponúkne aj nový 4K UHD herný monitor.

Ľudia v poslednom období hrajú počítačové hry viac, než kedykoľvek predtým. Po celom svete je podľa HP aktuálne 2,7 miliardy hráčov, z ktorých 30 % tvoria hráči do 25 rokov a až 60 % ženy. HP si teda prirodzene nechce nechať tento trend ujsť a to nielen prostredníctvom svojej dcérskej hernej značky HyperX.

OMEN 45L

Najnovšou vlajkovou loďou herných počítačov od HP sa stáva model OMEN 45L, ktorý dostane v závislosti od variantu do výbavy najnovší hardvér od Intelu, AMD a NVIDIA. Všetky varianty bude chladiť patentovaná technológia OMEN CRYO CHAMBER, ktorá má špecifickým prúdením vzduchu naprieč skrinkou zabezpečiť pokles teplôt procesora o 6°C.

Zdroj | HP

V najvyššej výbave teda po procesorovej stránke ponúkne buď Intel Core i9-12900K alebo AMD Ryzen 9 5900X, ktorému môže sekundovať nanajvýš grafická karta NVIDIA GeForce RTX 3090 alebo AMD Radeon RX 6700 XT.

Túto zostavu doplní maximálne 64 GB RAM v podobe DDR4 3733 MHz pamätí a dvojica 2 TB diskov WDBlack M.2 PCIe NVMe SSD. V prípade najvyššej výbavy bude celú zostavu napájať 800W zdroj 80 PLUS Gold ATX PSU.

OMEN 25L

Veľký OMEN 45L bude vyzerať pomerne impozantne, no pokiaľ máte radi desktop skôr na stole, hodiť sa vám tam bude viac nový model OMEN 25L, ktorý bude vôbec prvým modelom z rodiny OMEN dostupným aj v keramickej bielej verzii so skleneným alebo kovovým bočným panelom.

Zdroj | HP

V menšom balíku sa možno tešiť na maximálne Intel Core i7-12700 alebo AMD Ryzen 5/7 (Cezanne), prípadne Ryzen 5 (Vermeer). Tieto procesory doplní NVIDIA GeForce RTX 3080 (10 GB GDDR6X), resp. AMD Radeon RX 6700XT (12 GB GDDR6) a až 64 GB RAM HyperX DDR4-3200 ARGB pamäť spolu s dvomi 1 TB pamäťami WDBlack M.2 PCIe NVMe a 2 TB HDD.

Victus by HP 15L

HP v polovici minulého roka predstavilo novú hernú pod-značku Victus, s ktorou sa chce zamerať najmä na začínajúcich a príležitostných hráčov, teda primárne tínedžerov a hráčky. Victus by HP má ponúknuť primerané množstvo muziky za primeranú cenu. Taký bude aj nový desktop Victus by HP 15L.

Zdroj | HP

Pomerne drobný desktopový počítač v bielej i čiernej verzii v sebe v najvyššej výbave ukrýva 12. generáciu procesorov Intel Core do modelu Core i7, ktorého alternatívou budú procesory série AMD Ryzen 7 5000-G. Sekundovať im bude maximálne NVIDIA GeForce RTX 3060Ti, resp. AMD Radeon RX 6600 XT.

Zdroj | HP

Po stránke pamätí bude vo všetkých konfiguráciách prítomné 1 TB úložisko typu PCIe Gen4, ktorému môže v niektorých verziách robiť spoločnosť 2 TB HDD. Pri operačnej pamäti je strop nastavený na 32 GB pamäť DDR4.

OMEN 27u 4K

Pre hráčov na desktope, ale aj herných konzolách, si HP prichystalo aj nový monitor so 4K UHD rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu prostredníctvom HDMI 2.1 a až 144 Hz frekvenciou prostredníctvom DisplayPort 1.4 pripojenia. Podporovať bude aj variabilnú obnovovaciu frekvenciu (VRR), kde sa ale v prípade PS5 ešte čaká na softvérovú aktualizáciu.

Zdroj | HP

HP tomto prípade stavilo na IPS panel so základnou HDR certifikáciou VESA DisplayHDR 400, ktorý okrem vstavaných reproduktorov poteší aj 95 % pokrytím farebného spektra DCI-P3. Najmä PC hráčov poteší 1ms odozvou (MPRT) a podporou technológie AMD FreeSync Premium Pro.

Pozrite si

Smart prsteň Movano Ring je mimoriadne tenký, no odmeria všetko

Mimochodom, zaujímavý tento monitor nebude len z prednej strany. Na zadnej strane bude mať integrované ARGB podsvietenie, ktoré bude možné (podobne ako na vyššie spomínaných desktopových počítačoch) programovať a prispôsobovať prostredníctvom softvéru OMEN Light Studio.

Zdroj | HP

Ceny herných noviniek od HP v tejto chvíli nepoznáme, zmeniť sa to môže ešte v priebehu výstavy CES 2022, ktorá bude trvať až do 8. januára 2022.