Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HP ZBook x2 - najvýkonnejšie oddeliteľné PC na svete

HP ZBook x2 - najvýkonnejšie oddeliteľné PC na svete
Zdroj | HP
Viktor Šmidák
HP ZBook x2 - najvýkonnejšie oddeliteľné PC na svete
Zdroj | HP
Zdroj | HP

HP predstavilo na konferencii Adobe MAX oddeliteľné PC určené najmä pre špecifické potreby umelcov, dizajnérov a digitálnych tvorcov.

https://youtu.be/Vxmwf6XzC3E

HP začalo s oddeliteľnými PC pred niekoľkými mesiacmi, keď uviedlo na trh nové modely HP Spectre x2 a HP Elite x2. Predstavenie zariadenia HP ZBook x2 teraz dopĺňa toto trio. Podľa spoločnosti má ísť o najvýkonnejšie oddeliteľné zariadenie, ktoré je cielené na dizajnérov a digitálnych kreatívcov.

Zdroj | HP

S HP ZBook x2 môžu dizajnéri tvoriť vďaka štvorjadrovým procesorom Intel Core v konfigurácii až i7-7600U. 32 GB operačnej pamäte RAM a grafika NVIDIA Quadro, má poskytnúť o 73 % vyšší grafický výkon ako Surface Pro4. Tichý aktívny chladiaci systém s dvoma vetrákmi je navrhnutý tak, aby účinne odvádzal teplo od výkonnej grafickej karty a procesoru.

Zdroj | HP

Aby ešte lepšie vyhovoval potrebám tvorivej komunity, vrátane užívateľov Adobe, zakomponovalo HP do jeho konštrukcie tiež prispôsobiteľné klávesy HP Quick Keys. Tie rozpoznávajú spustené aplikácie, ktoré umelcom majú šetriť čas pomocou 18 klávesových skratiek.

Pozrite si

HP Sprocket 2-in-1 – štýlový konkurent pre Polaroid

Zariadenie HP ZBook x2 umožňuje prácu v štyroch módoch: ako laptop (s klávesnicou HP ZBook Studio), v rozpojenej podobe (so stylusom), pripojený k dokovacej stanici (prenášanie obrazu na dva ďalšie 4K monitory alebo celkom päť prídavných monitorov) a vo forme tabletu.

Zdroj | HP

O bezpečnosť sa stará funkcia HP Sure Start Gen311 pre ochranu BIOSu, ako aj šifrovanie TPM 2.0 na úrovni hardvéru pre zabezpečenie citlivých dát. Rovnako sa tu nachádza overenie totožnosti pomocou čítačky Smart Card Reader. Nechýba ani funkcia rozpoznania tváre a čítačky odtlačkov prstov.

Nový ZBook má okrem toho ponúknuť až 10 hodín výdrže na batérii a rýchle nabíjanie (50 percent kapacity batérie len za 30 minút). Úložisko HP Z Turbo Drive je až 6x rýchlejšie ako SATA SSD a až 21x rýchlejšie ako tradičné HDD úložiská. Miestne PCIe úložisko mimo to ponúka až 2 TB priestoru. Nechýba ani slot na SD kartu v plnej veľkosti.

Zdroj | HP

HP ZBook x2 bude na Slovensku dostupný od februára 2018, predajná cena v oblasti EMEA bude začínať na 1949 eurách bez DPH.

Zdroj