Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

HP má nový tablet s otočným modulom fotoaparátu!

HP má nový tablet s otočným modulom fotoaparátu!
Zdroj | HP
Michal Sobek
HP má nový tablet s otočným modulom fotoaparátu!
Zdroj | HP
Zdroj | HP

Spoločnosť HP ukázala nový tablet. Vyznačuje sa podporou dotykového pera a zaujme otočným modulom fotoaparátu. Chce konkurovať novinke od Microsoftu.

Pozrite si

Microsoft Surface Go 3 je vďaka novým procesorom až o 60 % rýchlejší

Priamo proti Microsoftu

V stredu večer mal Microsoft konferenciu, na ktorej okrem iného ukázal aj novú generáciu tabletu Surface Go 3. Ten tiež figuruje podobne veľkým displejom ako novinka od HP a obe zariadenia spája aj operačný systém Windows 11. Práve toto je priama konkurencia pre tento tablet od HP.

Tablet má vpredu 11-palcový displej s rozlíšením 2 160 x 1 440 pixelov. Obnovovacia frekvencia displeja ostala na hodnote 60 Hz.

Zdroj | HP

Vo vnútri pracuje procesor Intel Pentium Silver N6000. Disponuje aj 4 GB RAM a 128-gigabajtovým SSD diskom. Nebude sa tak jednať o žiadneho „trhača asfaltu“. Preto HP nasadilo odľahčený verziu Windowsu 11 s označením S.

Zaujímavým prvkom je modul fotoaparátu. Ten má rozlíšenie 13 MPx a modul s ním sa dokáže otáčať tak, že sa vie obraz nasmerovať aj na prednú stranu. Tým je možné tento snímač využívať na video hovory.

Tablet dostal aj podporu dotykového pera HP Tilt Pen. Bude dostupné aj príslušenstvo v podobe externej klávesnice. Zariadenie s ňou vie pracovať na výšku aj na šírku.

Zdroj | HP

Na tele sa nachádza USB-C port aj slot na microSD kartu. Poteší aj prítomnosť čítačky odtlačkov prstov v zapínacom tlačidle.

Zariadenie sa začne predávať až v decembri tohto roka. HP ho plánuje vydať v dvoch verziách. Prvý variant sa bude predávať bez klávesnice za cenu 499 dolárov. Variant s klávesnicou bude stáť 599 dolárov.

Zdroj