HP Envy x2 – hybridný notebook s dotykovým perom a LTE

ZDROJ | HP

Spoločnosť HP sa na výstave CES 2018 rozhodla predstaviť zariadenie, ktoré by mohlo konkurovať Surface Pro od Microsoftu. HP Envy x2 ponúkne solídny dizajn a množstvo funkcií.


Novinka v podobe hybridného notebooku ponúka 7. generáciu Intel procesorov, LTE podporu a dizajn, ktorý sa až príliš podobá na konkurenciu v podobe Microsoft Surface Pro 4.

Notebook ponúkne 12,3″ displej s rozlíšením 1 080p. Klávesnica sa dá zložiť podobne ako pri zariadeniach iPad Pro. Notebook by nemal byť pri práci ani hlučný, keďže disponuje chladením bez ventilátora.

ZDROJ | HP

Na ráme notebooku nájdete 13 Mpx fotoaparát a v prednej časti 5 Mpx webkameru. Po hardvérovej stránke poteší HP Digital pen pre grafickú prácu.

Počítač sľubuje až 15-hodinovú výdrž batérie a tiež sľubuje nabitie na 90 % za 90 minút. Cenu HP Envy x2 zatiaľ spoločnosť HP neoznámila, no notebook by mal byť dostupný v priebehu jari 2018.

ZDROJ | HP

Pozrite siCES 2018 sa blíži, čo môžeme očakávať na najväčšej výstave elektroniky?

Za zmienku stojí, že spoločnosť HP vydala už pred mesiacom jednu verziu svojho notebooku HP Envy x2, ktorá však miesto procesorov Intel ponúkala mobilný procesor Snapdragon 835. Po dizajnovej stránke však notebook vyzerá rovnako. Zmeny môžete postrehnúť iba v hmotnosti, ktorá je pri modeli s Intelom o niečo vyššia. Notebook váži približne 0,75 kilogramu.

Verzia so Snapdragon na druhej strane ponúka vyššiu výdrž batérie, až 22 hodín. Čo sa týka operačného systému, oba modely ponúkajú Windows 10 s podporou hlasovej asistentky Cortana.

ZDROJ | HP

Hybrid HP Envy x2 disponuje 1x USB-C, microSD slotom, slotom pre SIM kartu a audio jackom. O audio sa stará známa firma Bang & Olufsen. Čo viac si želať. Už len stačí, aby oznámil cenu. Čo na novinku od HP poviete?

ZdrojEngadget,HP

Komentáre k článku