HP Chromebook x2 – konkurovať iPadu Pro chce hlavne cenou

ZDROJ | HP

HP Chromebook x2 je hybridný notebook s odnímateľnou klávesnicou, ktorá je pribalená rovnako ako stylus. Všetko toto dostane používateľ za polovicu ceny iPadu Pro.

ChromeOS bol dlho určený len pre laptopy, ktoré si svoje miesto našli najčastejšie v školách. Pred dvoma týždňami však spoločnosť Acer predstavila prvý tablet s týmto operačným systémom a HP Chromebook x2 pokračuje v jeho šľapajách.

ZDROJ | HP

Novinka ale prichádza vo forme hybridného zariadenia, čo v tomto prípade znamená, že displej môže byť od klávesnice odpojený. V ňom sa potom nachádza všetko podstatné. Základ tvorí 12,3-palcový panel s rozlíšením 2 400 x 1 600 px, ktorý je samozrejme dotykový. Nechýba mu dokonca ani podpora stylusu, ktorý príde v tomto prípade v balení spolu s klávesnicou. Ak ale nemáte radi tento typ notebookov, HP používateľov uisťuje, že klávesnica po pripojení ku tabletu drží pevne.

ZDROJ | HP

Chromebooky sú známe tým, že ich výkon nemôže konkurovať bežným notebookom. HP Chromebook x2 nebude výnimkou. Výrobca stavil na úsporný (a slabý) procesor Intel Core m3 siedmej generácie Kaby Lake. Tomu budú v základe robiť spoločnosť 4 GB pamäte RAM, za príplatok môže dostať používateľ raz takú hodnotu operačnej pamäte.

Pozrite siAcer Chromebook Tab 10 – šikovný tablet vhodný pre študentov

ZDROJ | HP

Medzi ďalšie vlastnosti nového hybridu patria stereo reproduktory (na ktorých sa už klasicky podieľal Bang & Olufsen), 13 Mpx zadná kamera či 5 Mpx webkamera. Na pripojenie ďalších zariadení budú slúžiť dva USB-C porty a MicroSD slot. Nájdeme tu i 3,5 mm jack pre slúchadlá. Batéria má na jedno nabitie vydržať slušných 10,5 hodín.

ZDROJ | HP

Pri porovnaní ceny je víťaz jasný. HP Chromebook x2 stojí so 4 GB RAM 599 dolárov, pričom za túto cenu dostane zákazník už aj stylus a klávesnicu. Na druhej strane sa 12,9-palcový iPad Pro predáva spolu so stylusom a klávesnicou za 1 067 dolárov. Otázne je, do akej miery bude ChromeOS prispôsobený pre tablet. V konečnom dôsledku tak používateľ sčasti kupuje mačku vo vreci.

ZdrojHP

Komentáre k článku