HP a ASUS predstavili notebooky so Snapdragonom 835, hlavnou výhodou je výdrž

ZDROJ | HP

Na tohtoročnej Qualcomm konferencii výrobca v spolupráci s partnermi oznámil dva notebooky poháňané mobilným procesorom. Hlavnou výhodou je výdrž.

Medzi prvé zariadenia, ktoré dostanú procesor od Qualcommu patria ASUS NovaGo a HP Envy x2. Oba budú pracovať s čipom Snapdragon 835, ktorý môžeme nájsť v tohtoročných vlajkových lodiach mobilných výrobcov. Použitím takéhoto riešenia však vzniká niekoľko výhod, ale aj nevýhod.

S mobilným procesorom prichádza aj možnosť použiť nanoSIM kartu, neskôr by sme sa mali dočkať aj čoraz populárnejšej eSIM. Obom zariadeniam nechýba modem Snapdragon X16, čo znamená gigabitové LTE.

Pozrite siČo je to eSIM? Plastovým kartám v telefónoch odzvonilo

HP sa vydalo cestou tabletu spojeného s klávesnicou. Vďaka tomu má konvertibil váhu len 700 gramov, čo je menej ako 12-palcový MacBook od Apple. Obrazovka HP Envy x2 má rovnakú uhlopriečku, no nižšie rozlíšenie 1 920 x 1 280 px. V prostredí sa bude možné pohybovať aj pomocou aktívneho HP stylusu.

ZDROJ | HP

ASUS sa spolieha na telo tradičného notebooku. NovaGo váži 1,39 kilogramu, no ponúkne väčší, 13-palcový Full HD LTPS displej, ktorý je pokrytý dotykovou vrstvou. Nechýba ani podpora stylusu ASUS Pen, poteší i 100 % farebný gamut sRGB. Na prácu používateľ môže využiť HDMI aj MicroSD slot. Pri trackpade sa nachádza čítačka odtlačkov prstov.

ZDROJ | ASUS

Oba notebooky ponúknu až 8 GB operačnej pamäte RAM a 256 GB úložisko. ASUS NovaGo navyše využíva UFS 2.0, čo znamená vyššie prenosové rýchlosti. Operačným systémom nebude ChromeOS, ale Windows 10 S, pričom obaja výrobcovia umožnia aktualizáciu na Windows 10 Pro. Batéria by mala vydržať neuveriteľných 20 hodín, na reálne testy si však budeme musieť počkať.

ZDROJ | ASUS

HP Envy x2 bude dostupný už na jar budúceho roka s cenou začínajúcou na 600 dolároch. Najdrahšia verzia bude stáť o dve stovky viac a disponovať bude 8 GB RAM a 256 GB vnútornej pamäte. O dostupnosti ASUSu reč nebola.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojQualcomm

Komentáre k článku