House of Marley Stir It Up – tomuto štýlovému gramofónu neodoláte

ZDROJ | Marley

Gramofóny sú posledné roky opäť v móde a rovnako to platí o zbieraní platní. Štýlová značka House of Marely, ktorá je známa drevenými slúchadlami, prichádza s vlastným gramofónom Stir It Up.

Na prvý pohľad vám je jasné, že sa jedná o gramofón od Marley. Drevené bambusové materiály tvoria veľkú časť štýlového gramofónu. Druhý pohľad, ktorý gramofónu venujete, vám padne na prenosku, kde nájdete známe logo japonských audiofilov Audio-Technica.

Z vlastností gramofónu Stir It Up poteší vymeniteľná prenoska a remienkový pohon gramofónu, ktorý by mal minimalizovať vibrácie.

ZDROJ | Marley
ZDROJ | Marley

Pozrite siTechnics Grand Class – návrat legendárnych gramofónov

Zaujímavosťou je aj zabudovaný USB port pre digitálny prenos hudby do počítača. Rovnakou funkciou disponujú gramofóny od Audio-Technica.

Z rýchlosti gramofón disponuje štandardom 33 a 45 RPM. Ak zbierate šelakové platne, radšej siahnite po inej značke.

O prenos zvuku sa postará aj zabudovaný predzosilňovač, ktorý síce pravých audiofilov môže odradiť, no jedná sa o pohodlné riešenie pre začínajúcich milovníkov analógového zvuku. Nič však nebráni dokúpeniu si vlastného predzosilňovača, keďže ten zabudovaný môžete vypnúť.

ZDROJ | Marley
ZDROJ | Marley

Pozrite siWheel – gramofón novej generácie z Kickstarteru

Stir It Up disponuje aj funkciou Anti-skate proti preskakovaniu ihly a v spodnej časti nájdete aj netradičný 3,5 mm jack pre zapojenie slúchadiel.

Gramofón funguje na princípe Plug-n-Play, to znamená, že ho stačí zapojiť do aktívnych reproduktorov so zabudovaným zosilňovačom a môžete začať počúvať.

Poslednou časťou je kryt, ktorý je trochu netradičný, keďže nie je z plexiskla a nie je priesvitný. Ku gramofónu dostanete čierny látkový kryt, ktorý zakryje celý gramofón, čo je trochu aj škoda.

ZDROJ | Marley

Pozrite siWrensilva Loft – počúvajte platne na gramofóne za 3 000 dolárov!

Z použitých materiálov, tanier tvorí hliník a podložka je zo silikónu. Hmotnosť gramofónu je 4,03 kg a cena je iba 199 eur, čo je skutočne málo na takýto kúsok. Otázna je kvalita zvuku, no musíme uznať, že pre začiatočníkov sa jedná o ideálne riešenie, keďže disponuje závažím na vyrovnanie ihly a tiež vymeniteľnou prenoskou.

ZDROJ | Marley

ZdrojMarley

Komentáre k článku