Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hot Wheels vďaka AR premení vašu obývačku na obrovskú pretekársku trať

Hot Wheels vďaka AR premení vašu obývačku na obrovskú pretekársku trať
Zdroj | Hot Wheels
Michal Sobek
Hot Wheels vďaka AR premení vašu obývačku na obrovskú pretekársku trať
Zdroj | Hot Wheels
Zdroj | Hot Wheels

Mnohí z nás si pamätajú na legendárne autíčka Hot Wheels a rôzne dráhy s nimi spojené. Zdá sa, že tieto obľúbené pretekárske modely čaká návrat hodný roku 2023. Autíčka totiž budú kombinovať aj zmiešanú realitu.

Nové autíčka Hot Wheels nedriftujú, neskáču a nemajú ani horiace raketové pohony, ale spoločnosť Velan Studios, ktorá priviedla k životu Mario Kart pomocou RC auta vybaveného kamerou, sa chystá urobiť to isté s Hot Wheels.

Pomocou RC auta Hot Wheels s kamerou a aplikácie na ovládanie, ktorá je dostupná pre iOS, iPadOS alebo herné konzoly PlayStation 4 a 5, sa dostanete do úplne iného prostredia, ktoré sa kombinuje s rozšírenou realitou, pričom výsledok stojí za to.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aj keď samotný model nie je v skutočnosti extra rýchly, tak vďaka tryskám chrliacim oheň, trasúcej sa obrazovke a dymiacim pneumatikám, sa to na obrazovke vášho televízora bude zdať ako keby ste práve mali prekročiť svetový rýchlostný rekord. Autíčko sa dobíja pomocou USB-C konektora.

Autíčko na obrazovke smartfónu alebo televízora je úplne digitálne, čo znamená, že môže robiť čokoľvek, čo chcete, vrátane skokov, driftov a otočiek. Ak napríklad ste v drifte, hra vám obmedzí ovládanie auta, ako keby to bola reálna situácia.

Kamera na vrchnej strane modelu má rozlíšenie Full HD, pričom vôbec nezachytáva priestor modelu. Je to preto, aby ste svoj model pomenovaný Chameleon mohli na vašej obrazovke vymeniť za jedno z dvadsiatich legendárnych autíčok série Hot Wheels. Velan Studios tvrdí, že existuje 20 rôznych parametrov, vrátane tých, ktoré sa dajú vylepšiť, ako je rýchlosť, zrýchlenie, brzdenie, posilňovanie a energia.

Môžete hrať režim kampane s dvoj až trojminútových výzvami, režim pre viacerých hráčov, v ktorom môžu súčasne pretekať až štyria hráči s vlastnými autíčkami a exkluzívny režim PlayStation, v ktorom potrebujete ovládač pre každého hráča, ale iba jedno auto.

Sady si je možné už teraz predobjednať. Štandardná edícia stojí 129,99 dolárov a obsahuje autíčko a 4 brány. Zberateľská edícia vyjde na 149,99 dolárov a v jej balení nájdete zberateľskú edíciu autíčka, limitovanú edícia liateho auta McLaren Hot Wheels a bonusové odomykateľné auto McLaren Senna. K prvým zákazníkom by sa sady mali dostať okolo polovice marca. Zatiaľ neexistujú žiadne plány pre Nintendo, Xbox, Android alebo Windows.

Zdroj