Honor X10 Max 5G sa vracia späť do éry obrovských phabletov

ZDROJ | Honor

Honor uviedol na svojom domácom trhu obrovský smartfón Honor X10 Max 5G, ktorý sa okrem podpory 5G sietí pýši najmä 7,09-palcovou uhlopriečkou obrazovky. Nahradiť ním tak pokojne môžete aj váš infotainment systém v aute.

Aj keď sú dnešné smartfóny nepopierateľne obrovské, uhlopriečka aj tých najväčších modelov na trhu sa (až na niektoré výnimky) zvyčajne ustáli na hranici 6,2-6,5 palca. Zo slovníka sveta smartfónov tak preto takmer úplne vymizli pojemy ako „phablet“ či „tabletofón“, ktoré označovali smartfóny s veľkosťou menšieho tabletu. Pre Honor X10 Max 5G sa však tento názov hodí.

ZDROJ | Honor

Dcérska spoločnosť Huawei do tohto smartfónu osadila 7,09“ TFT LCD displej s Full HD+ rozlíšením (1 080 x 2 280 px), ktorý môže byť vďaka technológii PenTile RGBW v porovnaní s bežnými LCD obrazovkami o niečo jasnejší. Pri jase 780 nitov preto môže s prehľadom podporovať aj technológiu HDR10.

ZDROJ | Honor

Vo výreze v tvare kvapky je umiestnený 8-MPx fotoaparát, zatiaľ čo na zadnej strane nájdeme duálnu zostavu v kombinácii 48-MPx senzora s 2-MPx senzorom pre snímanie hĺbky. Medzi fotoaparátmi je umiestnený LED blesk.

ZDROJ | Honor

Smartfón poháňa čipset MediaTek Dimensity 800 5G s kombinácii so 6 až 8 GB RAM. Používatelia budú mať v základe k dispozícii interné úložisko s kapacitou 64 GB. Vyšší variant ponúkne kapacitu 128 GB. Veľký displej si samozrejme vyžiada aj vysoký odber energie, preto Honor X10 Max 5G disponuje batériou s kapacitou 5 000 mAh, ktorá podporuje nabíjanie výkonom 22,5 W.

ZDROJ | Honor

Honor X10 Max 5G je už aktuálne v predaji na čínskom trhu v modrej, striebornej a čiernej verzii. V základe so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom jeho cena vychádza v prepočte na zhruba 239 eur. Dvojnásobné interné úložisko si vyžiada príplatok o 25 eur a 8 GB RAM o ďalších 50 eur.

Pozrite siHonor 9A mieri na európske trhy. Čo ponúka a za akú cenu?

Nový obor to zatiaľ na európsky trh namierené nemá, hoci by tu svojimi rozmermi 174,37 x 84,91 milimetra rozhodne zaujal. Predávať sa pravdepodobne bude iba na čínskom a indickom trhu, kde je dopyt po veľkých smartfónoch neporovnateľné väčší.

ZdrojHonor

Komentáre k článku