Honor X10 5G ponúkne nový čipset Kirin 820 v štýlovom dizajne s nízkou cenou

ZDROJ | Honor

Cenovo dostupná podznačka Huawei sa neodklonila od svojej reputácie. Nový Honor X10 5G ponúka výkonný čipset, trojitý fotoaparát na zadnej strane, výsuvný selfie fotoaparát a 5G modem za cenu smartfónu strednej triedy.

Podpora 5G sietí už dorazila aj so X-série smartfónov Honor. Nový model Honor X10 5G podporuje duálny standalone (SA) aj non-standalone (NSA) režim pre použitie 5. generácie mobilných sietí s a aj bez dostupnosti pokrytia 4G LTE. Modem podporuje celkovo deväť 5G frekvenčných pásiem a nechýba mu ani podpora Dual SIM s podporou VoLTE.

ZDROJ | Honor

Tento 5G modem je súčasťou pomerne nového čipsetu Kirin 820, ktorý okrem nového Honoru využíva zatiaľ iba Huawei P40 lite 5G. Štandardom pri tomto čipsete v prípade Honoru X10 5G bude 6 GB RAM a interné úložisko s kapacitou 64 GB. Náročnejší používatelia však môžu siahnuť aj po verzii s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom, pričom im nový Honor ponúkne aj slot pre microSD s podporou kariet do 256 GB.

ZDROJ | Honor

Priestranný displej bez výrezu nie je v prípade smartfónov značky Honor žiadnou novinkou. Výrobca to skúsil s výsuvným selfie fotoaparátom už minulý rok a táto konštrukcia sa mu zjavne osvedčila. Honor X10 5G tak môže ponúknuť 6,63“ IPS LCD displej s Full HD+ rozlíšením, s 90 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu a so 180 Hz obnovovaním digitalizátoru pre rýchlejšie spracovanie dotykov bez akéhokoľvek výrezu alebo diery pre fotoaparát.

Pozrite siiQOO Z1 ponúkne hráčom 144 Hz displej a nový čipset Dimensity 1000+

Selfie fotoaparát ukrytý vo výsuvnom mechanizme ponúkne rozlíšenie 16 Mpx. Trojica fotoaparátov na zadnej strane sa môže pochváliť rozlíšením 40 Mpx, resp. 8 Mpx v prípade snímača s ultraširokouhlým objektívom a 2 Mpx v prípade makrosnímača.

ZDROJ | Honor

Hlavným snímačom je Sony IMX650 s clonou f/1.8, ktorého súčasťou je aj nový RYYB filter známy najmä zo smartfónu Huawei P30 Pro, ktorý zabezpečuje 40-percentné zvýšenie svetelnej citlivosti senzoru. Fotoaparátu samozrejme nechýba ani populárny nočný režim, pomocou ktorého môžete pokojne zachytiť napríklad aj prelet satelitov Starlink ponad nočnú oblohu Slovenska.

Keďže Honor X10 5G využíva IPS LCD displej, snímač odtlačkov musel byť umiestnený na bočnú stranu smartfónu. Batéria s kapacitou 4 300 mAh podporuje rýchle nabíjanie s výkonom 22,5 W. Bezdrôtové nabíjanie bohužiaľ novinka aj napriek sklenenému telu nepodporuje.

ZDROJ | Honor

Nový Honor X10 5G mieri do predaja na čínsky trh v štyroch farbách s cenou od 1 899 cny, resp. 245 eur. Variant s dvojnásobnou internou pamäťou bude stáť v prepočte zhruba 280 eur a najvyšší variant s 8 GB RAM o 30 eur viac. Predaj na čínskom trhu bude spustený 26. mája. Predaj na ďalších trhoch zatiaľ nebol oznámený, no Honor X10 5G sa do Európy pravdepodobne skôr či neskôr dostane.

ZdrojHonor

Komentáre k článku