Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Honor predstavil svoju prvú skladačku, Magic V ohuruje parametrami

Honor predstavil svoju prvú skladačku, Magic V ohuruje parametrami
Zdroj | Honor
Stanislav Vinc
Honor predstavil svoju prvú skladačku, Magic V ohuruje parametrami
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Honor vstupuje do sveta skladacích smartfónov skutočne vo veľkom štýle. Svetu predstavil nový Honor Magic V opradený prémiovým dizajnom a koženým povrchom, ktorý je v útrobách pretkaný vlajkovým hardvérom, od displejov cez čipset až po fotoaparáty na zadnej strane.

Po mnohých experimentoch sa dizajny skladacích smartfónov ustálili na dva rôzne typy – véčko a menší tablet. Kým Samsung operuje na oboch týchto frontoch, Huawei sa pustilo iba do druhého variantu. Nový Honor Magic V sa tým pádom celkom podobá na konkurenčný Samsung Galaxy Z Fold.

Vo vnútri skladacej konštrukcie má nový smartfón 7,9“ OLED displej s takmer štovrcovým pomeron strán 10:9 a rozlíšením 2 272 x 1 984 pixelov. Poteší ale aj 90 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu. Od konkurencie by sa mal nový Honor Magic V líšiť tým, že po rozložení by v strede skladacej obrazovky nemal byť viditeľný ohyb, rovnako to bude aj po zatvorení.

Zdroj | Honor
Zdroj | Honor
Zdroj | Honor

Na vonkajšej strane má novinka 6,45“ OLED displej s pomerom strán 21:9, ktorý poteší 120 Hz obnovovacou frekvenciou obrazu. Chýbať mu nebude ani podpora HDR10+ a to vďaka maximálnemu jasu až 1 000 nitov. Po stranách bude jeho povrchové sklo zahnuté.

Zdroj | Honor

V drobnej dierke na vrchu obrazovky je umiestnený 42 Mpx selfie fotoaparát. Na zadnej strane má zas Honor Magic V trojicu 50 Mpx senzorov, na ktorých je osadená širokouhlá optika s clonou f/1.9 a ultra-širokouhlá optika s clonou f/2.2. Tretí senzor Honor nazýva „spectrum-enhanced camera“, jeho účel Honor zatiaľ nepriblížil. Túto zostavu doĺňa 8×8 dTOF senzor, ktorý slúži na snímanie hĺbky obrazu.

Zdroj | Honor

Smartfón bude poháňať vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen 1 vybavený 12 GB operačnou pamäťou a 256/512 GB interným úložiskom. Bežať na ňom bude samozrejme najnovší Android 12 s nadstavbou MagicUI, v ktorom by nemali chýbať ani Google služby.

Pozrite si

Bude Xiaomi 12 Pro „trefou“ do čierneho?

Túto zostavu bude napájať duálna batéria s kapacitou 4 750 mAh, ktorá bude podporovať rýchle nabíjanie výkonom do 66 W, na 50 % sa tak dostane v priebehu 15 minút. Honor hovorí o bezproblémovej celodennej výdrži.

Zdroj | Honor

Predbežné úniky o cenách pohybujúcich sa na hranici 2 000 € sa napokon nepotvrdili a Honor Magic V zamieri na čínsky trh so štartovacou cenou v prepočte od 1 385 €, resp. 1 525 € v prípade vyššej pamäťovej verzie. Dostupnosť novinky na našom trhu zatiaľ výrobca nepotvrdil.

Zdroj