Honor Magic4 Ultimate: najlepší fotomobil na svete, ktorý si nemôžete kúpiť

ZDROJ | HiHonorhonor-magic-4-ultimate

Podľa rebríčka DxOMark je Honor Magic4 Ultimate aktuálne najlepším fotomobilom na svete. Po dlhých rokoch tak zosadil z prvej priečky modely značky Huawei. Do Európy sa ale tak skoro nechystá.

Model Magic4 Ultimate je nový model, zameraný na kvalitné fotografie. Na zadnej strane sa vyníma až štvorica fotoaparátov. Hlavný snímač s rozlíšením 50 Mpx a veľkosťou snímača 1/1,12“, ultraširoký a teleobjektív s rozlíšením 64 Mpx a tzv. Spectrum Enhanced senzor rozlíšením 50 Mpx. Všetko toto pravdepodobne pomohlo Magic4 Ultimate dosiahnuť prvú priečku v tomto prémiovom rebríčku.

honor-magic-4-ultimate

Celkovo získal až 146 bodov, čo je o dva body viac ako predošlý vedúci tabuľky Huawei P50 Pro. Najlepšie výsledky dosiahol v kategórií kvalita fotografie a zoomu. V kategórií video však stále zaostáva za iPhonom 13 Pro (Max), ktorý počas testovania získal celkovo stotridsaťsedem bodov.

Pozrite siHonor v Barcelone zabodoval viacerými prémiovými modelmi

Recenzenti pri testovaní Honoru chválili vysokú kvalitu obrázkov za akýchkoľvek svetelných podmienok, hlavne počas noci, rýchle a konzistentné ostrenie, pekné vyváženie bielej a efektívnu stabilizáciu videa. Nepáčila sa im mierna strata detailoch v tieňoch či nižší kontrast pri zapnutom HDR.

Výrobca chce, aby bola rada Magic vnímaná ako rodina výborne fotiacich a natáčajúcich fotomobilov. Prvý model bol predstavený v roku 2016, Huawei Honor Magic. Vznikol ešte pred ukončením vzájomnej spolupráce dvoch značiek. O rok neskôr prišiel Honor Magic 2, ktorý so sebou priniesol výsuvnú konštrukciu.

NeprehliadniteHonor Magic 2 – výkonná vlajková loď s výsuvnou konštrukciou

Honor Magic3 sa už začína podobať na aktuálne modely značky. Tu už bola hra fotoaparátov rozbehnutá naplno. Vo verzií Pro až štyri kamery, vrátane širokouhlého objektívu, monochromatického snímaču, možnosť natáčať videá v rozlíšení 4K 60fps. Z ďalšej výbavy spomeniem Snapdragon 888+, rýchlonabíjanie, odolnosť voči vode IP54, AMOLED displej, čítačka odtlačkov v displeji a pod. Išlo o plnohodnotnú a konkurencieschopnú vlajkovú loď.

Podobne ako všetky predošlé modely, aj Magic4 sa začne predávať najprv na čínskom trhu a až neskôr expanduje do zahraničia. My len budeme dúfať, že to bude čo najskôr.

ZdrojDxOMark

Komentáre k článku