Honor buduje vlastný ekosystém, na globálny trh uvádza nové zariadenia

ZDROJ | Honor

Spoločnosť Honor v rámci svojej onlinovej tlačovej konferencie predstavila nové smartfóny, prenosné počítače, bezdrôtové slúchadlá a remienky pre smart hodinky. Honor touto cestou hlása novú éru budovania vlastného ekosystému, čoho odzrkadlením je aj globálne spustenie vlastného obchodu s aplikáciami.

Svetová výstava MWC 2020 bola kvôli obavám z nového koronavírusu zrušená, výrobcovia mobilných zariadení preto presunuli svoje tlačové konferencie do online priestoru. Po Sony tak urobil aj čínsky Honor, ktorý sa tentokrát zameral na budovanie ekosystému v rámci zariadení vlastnej značky.

 

Nový inteligentný a integrovaný ekosystém spoločnosti Honor zahŕňa smartfóny Honor 9X Pro a Honor View 30 Pro, notebooky Honor MagicBook 14/15 a bezdrôtové slúchadlá Honor Magic Earbuds. Výrobca nezabudol ani na svoje smart hodinky MagicWatch 2, ktoré sa dočkali novej série remienkov EasyFit.

Pozrite siHuawei Mate Xs má odolnejší displej, je rýchlejší a efektívnejší na prácu

Smartfón Honor 9X Pro samozrejme nie je úplne nový, ide iba o jeho globálnu premiéru. Predstavený bol ešte v júli minulého roka. Pre rekapituláciu však zhrnieme, že smartfón ponúka 6,59“ FullView Displej bez výrezu vďaka výsuvnému fotoaparátu s rozlíšením 16 Mpx. Na zadnej strane má umiestnený trojitý fotoaparát v zostave 48 + 8 + 2 Mpx. Smartfón poháňa 7-nm čipset Kirin 810.

ZDROJ | Honor

Súčasťou nadstavby EMUI 9.1 bude aj Huawei AppGallery, teda nový obchod s aplikáciami nahradzujúci oficiálny obchod Google Play. Pod touto nadstavbou je samozrejme stále operačný systém Android 9. Honor 9X Pro bude na svetových trhoch dostupný od marca za 249 €.

ZDROJ | Honor

To isté platí aj pre Honor View 30 Pro známy tiež pod názvom Honor V30 Pro. Prémiový model disponuje 6,57“ obrazovkou s výrezom v tvare pilulky, v ktorom sa ukrýva duálny fotoaparát s rozlíšením 32 a 8 Mpx. Na zadnej strane dominuje 40 Mpx fotoaparát od Sony doplnený o 12 Mpx ultraširokouhlý snímač a 8 Mpx teleobjektív. V tomto prípade pod jeho povrchom nájdeme 7nm čipset Kirin 990.

ZDROJ | Honor

Honor tiež po prvý krát uvádza na svetový trh aj prenosné počítače Honor MagicBook 14 a MagicBook 15. Menší model sa môže pochváliť 10-hodinovou výdržou batérie s USB-C nabíjaním pri použití procesoru AMD Ryzen 5 3500U s grafikou Radeon Vega 8. Notebook váži približne 1,38 kilogramu a jeho špecialitou je aj pop-up webkamera ukrytá v klávesnici.

ZDROJ | Honor

Väčší MagicBook 15 ponúkne identické parametre, akurát s 15,6“ Full HD obrazovkou a samozrejme aj s vyššou hmotnosťou 1,53 kilogramu. Nové modely sa objavia na svetových trhoch približne na konci marca za odporúčanú cenu 599 €. Predaj na našom trhu zatiaľ priamo potvrdený nebol.

Spomínané bezdrôtové slúchadlá Honor Magic Earbuds kombinujú technológiu Hybrid Active Noise Cancelling s bezpečným tréningom počas cvičenia. O ozvučenie sa postará 10mm menič. Slúchadlá budú v predaji od apríla vo verziách Pearl White a Robin Egg Blue za odporúčanú cenu 129 €.

ZDROJ | Honor

Majiteľov hodiniek Honor MagicWatch 2 môže potešiť nová séria remienkov EasyFit s 8 novými farebnými prevedeniami vo veľkostiach 42 a 46 mm. Séria obsahuje remienky vyrobené z fluoroelastomeru v žltej, zelenej, modrej, fialovej a ružovej farbe, ako aj remienky z talianskej kože v zelenej a fialovej farbe.

Pripravovaná aktualizácia, ktorá bude pre hodinky MagicWatch 2 dostupná na konci marca, prinesie novú funkciu Female Cycle Tracker. Nová funkcia poskytne používateľkám viac informácií o ich menštruačnom cykle s využitím aplikácie pre monitorovanie periódy, nahrávanie symptómov a predpovede začiatku ďalšieho cyklu vrátane možnosti obdržania notifikácie pred jej začiatkom.

Zdroj

Komentáre k článku