Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Honor 8 bude na Slovensku, poznáme detaily

Honor 8 bude na Slovensku, poznáme detaily
Roman Calík
Honor 8 bude na Slovensku, poznáme detaily

Mali sme jedinečnú možnosť zúčastniť sa uvedenia očakávanej novinky, vlajkovej lode Honor 8 na európsky trh. Honor vo štvrtok 25. augusta 2016 večer obsadil pevnosť Vaxholms Kastell v Štokholme a ukázal nám, prečo by ste sa o tento smartfón mali zaujímať.

Pozrite si

Honor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Miesto si Honor vybral veľmi pekné, k pevnosti Vaxholms Kastell v Štokholme sa nedalo dostať inak, ako loďou. Celý areál, ktorý v minulosti slúžil na obranu Štokholmu, čínsky výrobca prispôsobil pôsobivému uvedeniu novinky na európske trhy, vrátane nášho.

Skôr, ako sme sa dozvedeli podrobnosti o Honor 8, ukázal nám čísla. Honor je veľmi mladá značka, jej tvorcom je Huawei, chce si však nájsť miesto na trhu samostatne a osloviť skôr mladých ľudí. V roku 2015 sa na celom svete predalo až 40 miliónov zariadení Honor. Po dvoch rokoch pôsobnosti na trhu, je to veľmi zaujímavé číslo.

Honor poukázal aj na to, že trh sa mení. Zatiaľ čo v minulosti boli smartfóny kategorizované len na vyššiu, strednú a nízku triedu, teraz je segmentov viac. Pribudli najmä vyššia stredná strieda a najnižšia trieda. Honor by chcel mútiť vody najmä v tej strednej, pričom Honor 8 má byť vlajkovým modelom výrobcu, ktorý ponúkne veľmi dobrý pomer ceny a výkonu.

Honor sa chváli najmä dizajnom, kde na tele 8-čky použil sklo vpredu i vzadu, pričom telo je kovové. Musíme potvrdiť, že dizajn sa vydaril. Honor 8 pôsobí naživo veľmi luxusne, najmä v zafírovej modrej verzii, ktorá pôjde aj v Európe pravdepodobne najviac na odbyt. Páči sa nám aj 3D efekt zadnej strany, ktorý vidíte pri dopadajúcom svetle na telo smartfónu.

Kvalita spracovania je na svoju triedu príkladná, odporúčame prečítať si naše prvé dojmy z novinky. Na pohľad ide o smartfón, ktorý akoby skombinoval tie najlepšie dizajnové prvky z iPhonu 6S a Samsungu Galaxy S6, pričom hardvér akoby z oka vypadol smartfónu z vlastnej stajne – Huawei P9.

Pozrite si

Honor 8 – Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Honor 8 sa totiž pýši duálnym fotoaparátom, práve po vzore Huawei P9. Síce na ňom nesvieti logo Leica, dovolíme si tvrdiť, že rozdiely v kvalite fotografií sú minimálne resp. nepostrehnuteľné.

Smartfón tak ponúka dvojicu 12 Mpx snímačov, z ktorých jeden je farebný a druhý monochromatický. Takáto kombinácia má zabezpečiť najmä ostrejšie detaily a ponúknuť efekt širokej clony, čiže čiastočného rozostrenia vybraných častí fotografií. Novinke nechýba ani laserové zaostrovanie.

Menu fotoaparátu je úplne identické s Huawei P9, aj Honor 8 totiž používa rozhranie EMUI 4.1., ktoré upravuje jednu z posledných verzií Androidu 6.0.1. Mimochodom Honor sľubuje, že dva roky bude podporovať aktualizácie na tento smartfón.

Pozrite si

Huawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Predný 8 Mpx fotoaparát poteší zase selfie nadšencov, umožňuje totiž vytvárať veľmi pekné fotografie aj pri slabšom osvetlení. Môže za to rozsvietenie displeja pri fotografovaní.

Na zadnej strane novinky nájdete aj čítačku odtlačkov prstov. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že funguje bleskovo, jednoducho priložíte prst a smartfón je odomknutý. Trvá to vraj iba 0,4 sekundy. Dokonca tzv. smartkey, v ktorom je čítačka odtlakov prstov, môžete priradiť aj vybrané funkcie.

Posunutím posunutím prsta po smartkey zhora nadol napríklad stiahnete notifikačnú lištu, naopak zdola nahor ju zavriete. Cez smartkey môžete aj listovať v galérii, vytvárať videá a fotografie či dokonca prijať alebo odmietnuť hovor.

Výkonu má Honor 8 taktiež dostatok. O svižný chod operačného systému Android sa stará 8-jadrový procesor HiSillicon Kirin 950 a k dispozícii je aj 4 GB pamäť RAM. Internú pamäť si môžete vybrať buď 32 alebo 64 GB, no je aj rozšíriteľná pomocou microSD pamäťových kariet.

Pozrite si

Nový Honor 8 s duálnym fotoaparátom a procesorom Kirin 950

Honor 8 je mimochodom aj dual SIM smartfón, druhá SIM karta však funguje len v 2G sieti a použiť ju môžete iba namiesto pamäťovej karty. Spomeňme, že novinka má 5,2-palcový Full HD displej a nechýba ani technológia pre lepší zvuk DTS Sound. Výrobca sa chváli aj 3 000 mAh batériou, ktorá je typu Li-Pol a ponúka rýchle nabíjanie.

Dobrá správa je, že Honor 8 dorazí aj na Slovensko. Bude sa predávať v bielej, čiernej a spomínanej zafírovej modrej farbe s 32 GB internou pamäťou za cenu 409 €.

Ak si priplatíte 40 €, dostanete zlatý Honor 8 so 64 GB internou pamäťou. Vzhľadom na vzhľad a výbavu novinky sme presvedčený, že o Honor 8 bude veľký záujem. V redakcii nás už po prvom rozbalení mimoriadne zaujal. Mimochodom, na prvé tri mesiace dostanete záruku pre prípad náhodného poškodenia displeja, napríklad ak vám smartfón spadne na zem.

Počas prezentácie sme mali možnosť porozprávať sa aj s prezidentom Honoru. Georgea Zhaoa sme sa opýtali, kto je najväčším konkurentom Honoru v Európe. Odpoveď vás prekvapí, je to Honor. Vysvetlenie je jednoduché, Honor sa chce neustále posúvať ďalej, a tak chce vyrobiť vždy lepšie zariadenia, aké má aktuálne vo svojej ponuke.

Zaujímalo nás aj to, kde sa Honoru v Európe darí najlepšie. Ako uviedol George Zhao, je to Fínsko. Tu sa Honor predáva najlepšie, no Slovensko taktiež patrí medzi krajiny, kde je Honor mimoriadne úspešný.

Dozvedeli sme sa aj to, že Honor užšie spolupracuje s viacerými významnými spoločnosťami, a tak sa možno aj u nás dočkáme výhod plynúcich napríklad zo spolupráce so Spotify. Honor chystá aj VR okuliare, čaká však na dobu, kedy bude VR populárnejšie a takéto príslušenstvo bude mať väčší zmysel.

Za pozvanie do Štokholmu ďakujeme spoločnsti Honor, ktorá hradila nevyhnutné náklady na cestu a pobyt redaktora TECHBOX.

Zdroj