Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Honor 8 - Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie

Honor 8 - Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie
Roman Calík
Honor 8 - Prvé reálne skúsenosti a živé fotografie
93 %
Honor má novú vlajkovú loď. Prichádza do Európy a má čo ponúknuť. Funkčne akoby Honor 8 z oka vypadol drahšiemu Huawei P9, dizajnovo však mieri vyššie, posúďte s nami.

Výhody

  • dizajn, spracovanie tela, unikátna modrá farba
  • duálny fotoaparát a čiernobiele fotografie
  • cena

Nevýhody

  • umiestnenie snímača odtlačkov prstov
  • príliš lesklé telo
  • chýbajúca vodeodolnosť

Dnes Honor oficiálne predstavil svoju vlajkovú loď Honor 8 aj v Európe. Naša redakcia je priamo v Štokholme, aby vám priniesla zaujímavé informácie priamo z uvedenia novinky. So smartfónom sme však mali možnosť stráviť už niekoľko dní a práve teraz sa radi s vami podelíme o naše prvé skúsenosti.

Honor 8 na obrázkoch vyzerá síce zaujímavo, ale naživo je to úplne iná liga. Jednoducho tento smartfón môžeme zaradiť medzi špičku na trhu, a to aj v prípade že porovnáme so zariadeniami takmer za dvojnásobnú cenu, ako napríklad Samsung Galaxy S6, S7 či Apple iPhone 6S.

Predná časť s ochranným sklom, zadná sklenená plocha a kovový rám telefónu pôsobia veľmi luxusne. A modrá farba, ktorú som mal k dispozícii podčiarkuje výnimočnosť novinky. Jednoducho tento smartfón púta pohľady, no daňou sú výrazné odtlačky prstov, ktorých sa najmä na zadnej stene nezbavíte.

Pozrite si

Nový Honor 8 s duálnym fotoaparátom a procesorom Kirin 950

Pri uchopení do ruky máte pocit veľmi precízneho spracovania a mimoriadne pevného tela. Škoda, že chýba vodeodolnosť. Zadnej strane dominuje kruhový prvok, v ktorom je ukrytá čítačka odtlačkov prstov. Tá číta prsty ihneď po priložení, odomknutie smartfónu je tak rýchle. Výhodou je dobrá nahmatateľnosť čítačky.

Žial na umiestnenie čítačky som si počas pár dní používania novinky nezvykol. Jednoducho ak máte smartfón na stole a chcete si prečítať správa, musíte ho zobrať do rúk a prstom zozadu smartfón odomknúť. Inak musíte použiť 4-miestny kód, čo je zĺhavé.

Na zadnej strane si určite všimnete aj dvojicu fotoaparátov. Áno, Honor 8 ponúka duálny fotoaparát presne podľa vzoru Huawei P9. V podsate ide o identické čipy, kde jeden fotí farebne a druhý čiernobielo, je totiž monochromatický. I keď sa novinka nepýši označením Leica, vyzerá to tak, že výsledky fotografií sú porovnateľné, a to znamená, že veľmi dobré.

Pozrite si

Takto fotí Huawei P9, čiernobielu fotografiu si s ním zamilujete

Pozrite si napríklad čiernobielu fotografiu vytvorenú len pri nočnom osvetlení. Po rozkliknutí vidíte plnú kvalitu fotografie. Všimnite si najmä vykreslené detaily modelov na fotografii.

Fotografie vytvorené počas dňa majú reálne farby a taktiež veľmi pekne vykreslené detaily.

Honor 8 má narozdiel od Huawei P9 laserové zostrovanie. Nechýba množstvo praktických režimov pre fotenie, vrátane profesionálneho. S fotoaparátom sa budete hrať dlho a vytvoríte naozaj pekné snímky.

Podobnosť Honor 8 s Huawei P9 nie je náhodná. Vlastne ich tvorcom je rovnaký výrobca, Honor je značka patriaca Huaweiu. Ak si porovnáte parametre oboch smartfónov, rozdiely budete hľadať lupou. Nájdete napríklad to, že Honor 8 má navyše infraport.

Pozrite si

Huawei P9 – dizajn a čiernobiele fotografie si zamilujete

Keď budete hľadať ďalej, zistíte, že má síce rovnakú 3 000 mAh batériu, no typu Li-Pol. Nabíja sa rýchlejšie ako Li-Ion na P9. Za 10 minút som nabil batériu na 14% kapacity. Výrobca deklaruje nabitie na 47% za 30 minút. Samozrejmosťou je tiež nový USB-C port.

Počas prvých dní s Honor 8 sa mi páčilo prostredie EMUI 4.1, ktoré beží nad Androidom 6.0.1. Najskôr som síce niektoré funkcie hľadal (zvyknutý som na TouchWiz). Na druhý deň už som bol s prostredím natoľko zžitý, že som množstvo funkcií Honoru ocenil. Napríklad lištu s upozorneniami, ktoré máte pekne chronologicky pod sebou po potiahnutí prsta z hornej časti displeja smerom nadol.

Rovnako mi sedelo prostredie fotoaparátu, aplikácia Zdravie merajúca vaše kroky na pozadí či správca telefónu, ktorý sa vám ohlási pri aplikáciách zbytočne zaťažujúcich systém.

       

Mimochodom, aj hardvérová podobnosť je s P9 veľká, môžete sa však tešiť na  4 GB RAM, no jemne slabší procesor Kirin 950. Podľa môjho názoru rozdiel slabšieho procesora nepocítite, Honor 8 šľapal ako hodinky a nepostrehol som ani jeho prehrievanie. Výhodou je okrem 32  aj 64 GB interná pamäť a možnosť použitia 2 SIM kariet.

Celkový dojem z novinky je výborný. Pri cene 409 € za 32 GB verziu, čo je o 140 € menej ako model Huawei P9, bude smartfón veľmi dobrou voľbou. 64  GB verzia bude len v zlatom prevedení za 449 €.

Ak si na novinku brúsite zuby tak v bielej a modrej verzii bude Honor 8 na Slovensku dostupný už od 2. septembra 2016. Ďalšie farby pribudnú 10. septembra 2016.

Zdroj