Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Honor 50 je plný video a foto vychytávok! Posvietili sme si na ne

Honor 50 je plný video a foto vychytávok! Posvietili sme si na ne
Zdroj | HONOR
TECHBOX
Honor 50 je plný video a foto vychytávok! Posvietili sme si na ne
Zdroj | HONOR
Zdroj | HONOR

Novinka Honor 50 v tenkom a dizajnovom tele sa pýši päticu prepracovaných fotoaparátov so silnou podporou zaujímavých funkcií multividea. Aké sú a čo dokážu? Pozreli sme na ne bližšie.

Nová séria Honor 50 vsádza na prepracované video funkcie. Spoločnosť tak reaguje na trend, ktorý podla štatistík naberá na sile raketovým tempom. Bude Honor o krok vpred vďaka multi videám a fotografiám? Pozreli sme sa bližšie na vychytávky, ktoré dizajnovo lákavý smartfón ponúka.

Zdroj | HONOR

Než sme sa pustili do skúmania foto a video vychytávok tohto  smartfónu, pozreli sme sa na jeho špecifikáciu. Predsa len ak chce smartfón ponúknuť zážitok z fotky a videa, musí mať „pod kapotou“ poriadnu výbavu. O výkon sa v Honor 50 stará Qualcomm SnapdragonTM 778G 5G podporený GPU Turbo X a operačnou pamäťou až do 8 GB. Riešenie grafickej karty sa chváli nízkou spotrebou energie.

Zahnutý OLED displej a ľahké telo

Zážitok z vašich fotografií a videa podporí naviac 6,57-palcový OLED displej, ktorý je po okrajoch zaoblený v 75-stipňovom uhle. Ponúka vysoké rozlíšenie 2 340 x 1 080 Mpx, 120 Hz obnovovaciu frekvenciu, 300 Hz dotykovej vzorkovacej frekvencie alebo always on funkciu.

Zdroj | HONOR

175 gramový Honor 50 sa tiež chváli 5G čipom, Wi-Fi 6, či 66 W nabíjaním 4 300 mAh batérie, ktorá bude vďaka technológií HONOR SuperCharge hlásiť po 20 minútach nabíjania 70 % stav. Nechýba NFC, pre pohodlné platenie smartfónom. Aké vychytávky však ponúka foto výbava Honor 50, ktorá má ambíciu na seba strnúť masívnu pozornosť?

Keď sa selfie kamera naozaj prihlási o slovo!

Informácie o prednom fotoaparáte sú zväčša povinná jazda. V prípade Honor 50 je selfie kamera rovnocenným hráčom pre tie na zadnej strane. 32 Mpx kamera, ktoré cez displej pozerá pomocou priestrelu, je podporená umelou inteligenciou a skutočne výkonným HDR. To sa postará o to, že ako vaša tvár, tak pozadie budú plne detailov a farieb. Ak sa rozhodnete pre portrétový režim, farby sa zachovajú, no pozadie bude prirodzene rozmazané.

Skupinové selfie? Jasné!

Širokouhlé kamery sú aktuálnym trendom fotovýbavy naprieč všetkými smartfónmi. Honor 50 tento trend prináša aj na selfie kameru. Tá ponúka širokouhlé snímanie, ktoré využijete pri skupinových portrétoch. Už sa viac nemusíte neprirodzene tlačiť na seba, ak si chcete spraviť peknú fotku so skupinou kamarátov.

Multivideo na rôzne spôsoby jedným pohybom

Pokročilé funkcie multi snímania v Honor 50 sú naozaj bohaté. Video môžete natáčať súčasne z prednej aj zadných kamier. V Honor si na tejto funkcii dali skutočne záležať po všetkých stránkach. Aktivovanie multi snímania je v rámci základných funkcií natívnej aplikácie fotoaparátu. Nemusíte tak nikde nič komplikovanie prepínať, stačí jeden posun z videa smerom doľava.

Vyberte si ako multi

Obraz v obraze, teda záber hlavným fotoaparátom, v ktorom je v rohu „malé okienko“ toho čo vidí selfie kamera, všetci dobre poznáme. Je to jedna z možností, ako multi video a fotografiu využiť aj na Honor 50. V tomto prípade je bonusom možnosť posúvať záber zo selfie kamery po celom zábere z hlavnej kamery.

Skutočný potenciál z tohto druhu natáčania však dostanete, keď na Honor 50 zvolíte možnosť rozpolenej obrazovky. Jedna polovica je záber zo selfie kamery, druhá z tej hlavnej. Počas natáčania dokonca môžete prepínať medzi hlavným 108 Mpx fotoaparátom s clonou f/1.9 a ultraširokým 8 Mpx fotoaparátom s clonou f/2.2 a zorným uhľom 112 stupňov, pričom selfie kamera si stále robí svoju robotu.

Chcete viac možností? Multi video z hlavného fotoaparátu a súčasne z toho ultra širokého alebo až 6-násobne priblíženého? Žiaden problém. Honor 50 ponúka aj túto možnosť. Pri fotografovaní máte možnosť 10-násobného digitálneho priblíženia. Kombinácie záberu pri duálnom videu využijete napríklad pri vlogoch, kedy niečo vysvetľujete a zároveň to potrebujete ukazovať. Prípadne počas cestovania, kedy môžete počas videohovoru snímať seba a zároveň ukazovať to čo vidíte.

Prispôsobte si rýchlosť videa

Zdroj | Honor

Možnosť zrýchliť video je skvelá funkcia, ktorá však vyžaduje isté zručnosti a editácia zaberie nejaký čas navyše. Honor 50 aj v tomto smere ponúka zaujímavú vychytávku. Rýchlosť videa dokážete upravovať už počať natáčania. Video môžete zrýchliť až 4-násobne. Výsledný efekt môže pripomínať napríklad aj hyperlapse videá, ktoré sú už naozaj doménou tých trpezlivejších a šikovnejších tvorcov videí. S Honor 50 po chvíľke trénovania takéto video zvládne väčšina z nás.

Nenápadní pomocníci

Fotomodul na zadnej strane Honor 50 ponúka ďalších dvoch pracantov. Prvým je senzor hĺbky ostrosti, ktorý sa postará o prirodzene rozmazané pozadie na portrétových fotografiách. Ten druhý poteší milovníkov detailných záberov. Makrofotaparát má rovnako ako senzor hĺbky ostrosti 2 Mpx.

Ak sa vám Honor 50 páči, dopriať si ho môzete už za 499 €.