Honor 20 a Honor 20 Pro posúvajú hranice mobilnej fotografie

Pôsobenie spoločnosti Huawei v oblasti smartfónov sa síce otriasa v základoch, no to neodradilo jej dcérsku spoločnosť Honor od predstavenia nových vlajkových lodí Honor 20 a Honor 20 Pro. Podtitul tlačovej konferencie „Capture Wonder“ odkazuje na výrazné vylepšenia v oblasti fotoaparátov, no inovácie zasiahli aj ďalšie súčasti smartfónu.

recenziaPoriadny skok vpred – HONOR 20

Honor 20 a 20 Pro nadväzujú na dizajnový jazyk nastavený sesterským modelom Honor View 20 a tak sa najnovšie vlajkové lode tejto série zbavujú výrezu v obrazovke, ktorý nahradzuje iba malá diera pre predný fotoaparát. Displej vďaka tomu zaberá až 91,6 % prednej strany zariadenia.

V prípade oboch modelov ide o 6,26“ obrazovky s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov a hustotou 412 PPI. Na rozdiel od väčšiny vlajkových lodí v tomto prípade snímač odtlačkov nie je zabudovaný do obrazovky, ale do pravej strany rámu zariadenia.

Predný fotoaparát ukrytý v malej diere ponúka masívne rozlíšenie 32 megapixelov a clonu f/2.0. Prednému fotoaparátu nechýba podpora pre 3D portrétové osvetlenie známe z predchádzajúcich modelov. Ešte väčší posun však nastal na zadnej strane, kde môžeme nájsť celkom novú zostavu štyroch fotoaparátov.

https://youtu.be/3iSe6Cmp3Pw

V prípade modelu Honor 20 túto zostavu tvorí hlavný 1/2“ 48-Mpx snímač Sony IMX586 s clonou f/1.8 doplnený o 16-Mpx ultraširokouhlý snímač s clonou f/2.2 a 117° záberom, 2-Mpx snímač pre spracovanie hĺbky a 2-Mpx makroobjektív so 4-cm zaostrovacou vzdialenosťou.

Honor 20 Pro ponúkne mierne odlišnú zostavu, v ktorej 2-megpixelový hĺbkový snímač nahradzuje 8-megapixelový teleobjektív s 3-násobným optickým priblížením, 5-násobným hybridným priblížením a 30-násobným digitálnym priblížením. Teleobjektív spolu s hlavným snímačom ponúkne optickú stabilizáciu, ako aj fázovú detekciu a laserové zaostrovanie. Hlavný snímač v tomto prípade ponúkne clonu f/1.4.

Fotoaparáty oboch modelov doplní umelá inteligencia, ktorá sa okrem stabilizácie postará aj o zvýšenie kvality obrazu v zlých svetelných podmienkach a nastavenie farebného vyváženia na základe automatickej detekcie scény.

Pozrite siTrafil Huawei svojou už 7-ročnou sériou P do čierneho?

ZDROJ | Honor

Honor predviedol kvality tejto zostavy priamo na tlačovej konferencii, kde Honor 20 Pro postavil proti smartfónom iPhone XS Max a Samsung Galaxy S10+. Fotoaparát však uspel aj v teste DxOMark, kde sa Honor 20 Pro s 111 bodmi umiestnil na treťom mieste v rebríčku najlepších smartfónových fotoaparátov.

ZDROJ | Honor

Ďalší rozdiel medzi novými modelmi môžeme nájsť aj pri batériách, kde Honor 20 ponúkne kapacitu 3 750 mAh a Honor 20 Pro až 4 000 mAh. Batérie podporujú 22,5-W rýchle nabíjanie HONOR SuperCharge, ktoré smartfón nabijú z 0 na 50 % už za 30 minút.

Podobný rozdiel je aj v hardvéri, kde rovnaký čipset HiSilicon Kirin 980 doplní 6 alebo 8 GB RAM, kým používatelia budú mať k dispozícii internú pamäť s kapacitou 128 alebo 256 GB. Oba modely sú však postavené na rovnakom čipsete HiSilicon Kirin 980, na ktorom pobeží Android 9 s najnovšou nadstavbou Magic UI 2.1.

Hráči sa môžu tešiť na optimalizáciu GPU Turbo 3.0, ktorá najmä v hrách Fortnite, PUBG Mobile, NBA 2K18 alebo Vainglory vyťaží z tohto hardvéru maximum. Maximálny zážitok z hrania, ale aj zo sledovania filmov a seriálov pri použití slúchadiel zabezpečí virtuálny 9.1-kanálový zvuk.

Honor 20 bude dostupný vo verziách Midnight Black, Sapphire Blue a Icelandic White od 499 €. Honor 20 Pro bude v predaji vo farbách Phantom Black a Phantom Blue od 599 €. Dátum vydania zatiaľ nepoznáme.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku