Holografický zvuk od Creative je opäť lepší, predstavený bol Super X-Fi Gen2

Personalizovaný holografický zvuk vytvorený presne na mieru vašim ušiam z dielne Creative dostal vylepšenia. Na CES 2020 bola predstavená druhá generácia Super X-Fi.

Počas júna sme vám predstavili technológiu Super X-Fi z dielne Creative, ktorá dokáže vytvoriť holografický zvuk presne podľa tvaru vašich uší. Novinku sme podrobne rozobrali v článku Super X-Fi vám ponúkne holografický zvuk presne na mieru. Creative na CES 2020 predstavili vylepšenú druhú generáciu Super X-Fi Gen2.

„Na začiatku bola naša základňa užívateľských profilov v rozmedzí desiatok tisíc. Počas uplynulého roka sme na základe úspešného spustenia Super X-Fi nazhromaždili stovky tisíc používateľských profilov. Tento významný skok v údajoch z reálneho sveta nám poskytol kapacitu na ďalší výskum, a čo je dôležité, umožnil nám trénovať Super X-Fi UI tak, aby bola ešte presnejšia v personalizácii zvukových zážitkov pre našich používateľov. Toto bolo kľúčové v našom vývoji profilu Super X-Fi Gen2, “povedal Lee Teck Chee, viceprezident technológie v spoločnosti Creative a vynálezca modelu Super X-Fi.

Nová generácia X-Fi zachováva viac detailov v konfigurácii priestorového zvuku spolu s vyššou presnosťou určovania polohy. Zvuková vernosť je podľa výrobcu na vyššej úrovni, vďaka čomu je zvukový podpis jasnejší. V prípade filmov to znamená jasnejší dialóg a presnejšie umiestnenie zvukových signálov s vylepšeným výkonom basov.

Druhá generácia holografického zvuku je energeticky úspornejšia. Medzigeneračná úspora energie je 10 %. Používatelia Super X-Fi získajú druhú generáciu technológie jednoduchou aktualizáciou firmvéru svojich produktov, je však potrebné vytvoriť si nový personalizovaný zvukový profil. Aktualizácia bude dostupná najneskôr do konca CES 2020.

Hráči novú generáciu Super X-Fi ocenia vďaka lepšiemu vnímaniu vzdialenosti a polohy. Spoločnosť Creative naviac na CES 2020 predstavila špeciálny herný zvukový profil navrhnutý pre FPS hry v ukážke SXFI GAMER headsetu.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku