Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Holografický zvuk od Creative je opäť lepší, predstavený bol Super X-Fi Gen2

Holografický zvuk od Creative je opäť lepší, predstavený bol Super X-Fi Gen2
Juraj Recký
Holografický zvuk od Creative je opäť lepší, predstavený bol Super X-Fi Gen2

Personalizovaný holografický zvuk vytvorený presne na mieru vašim ušiam z dielne Creative dostal vylepšenia. Na CES 2020 bola predstavená druhá generácia Super X-Fi.

Počas júna sme vám predstavili technológiu Super X-Fi z dielne Creative, ktorá dokáže vytvoriť holografický zvuk presne podľa tvaru vašich uší. Novinku sme podrobne rozobrali v článku Super X-Fi vám ponúkne holografický zvuk presne na mieru. Creative na CES 2020 predstavili vylepšenú druhú generáciu Super X-Fi Gen2.

„Na začiatku bola naša základňa užívateľských profilov v rozmedzí desiatok tisíc. Počas uplynulého roka sme na základe úspešného spustenia Super X-Fi nazhromaždili stovky tisíc používateľských profilov. Tento významný skok v údajoch z reálneho sveta nám poskytol kapacitu na ďalší výskum, a čo je dôležité, umožnil nám trénovať Super X-Fi UI tak, aby bola ešte presnejšia v personalizácii zvukových zážitkov pre našich používateľov. Toto bolo kľúčové v našom vývoji profilu Super X-Fi Gen2, “povedal Lee Teck Chee, viceprezident technológie v spoločnosti Creative a vynálezca modelu Super X-Fi.

Nová generácia X-Fi zachováva viac detailov v konfigurácii priestorového zvuku spolu s vyššou presnosťou určovania polohy. Zvuková vernosť je podľa výrobcu na vyššej úrovni, vďaka čomu je zvukový podpis jasnejší. V prípade filmov to znamená jasnejší dialóg a presnejšie umiestnenie zvukových signálov s vylepšeným výkonom basov.

Druhá generácia holografického zvuku je energeticky úspornejšia. Medzigeneračná úspora energie je 10 %. Používatelia Super X-Fi získajú druhú generáciu technológie jednoduchou aktualizáciou firmvéru svojich produktov, je však potrebné vytvoriť si nový personalizovaný zvukový profil. Aktualizácia bude dostupná najneskôr do konca CES 2020.

Hráči novú generáciu Super X-Fi ocenia vďaka lepšiemu vnímaniu vzdialenosti a polohy. Spoločnosť Creative naviac na CES 2020 predstavila špeciálny herný zvukový profil navrhnutý pre FPS hry v ukážke SXFI GAMER headsetu.