Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch dohliadnu na osamelých seniorov

Hodinky TCL MOVETIME Family Watch dohliadnu na osamelých seniorov
Zdroj | TCL
Stanislav Vinc
Hodinky TCL MOVETIME Family Watch dohliadnu na osamelých seniorov
Zdroj | TCL
Zdroj | TCL

Spoločnosť TCL predstavila na výstave IFA 2020 v Berlíne nové smart hodinky s 4G pripojením, ktoré dokážu merať tep, detegovať pád a pripomínať čas na branie liekov. Určené sú tak prioritne pre seniorov, ktorí žijú vo svojich domovoch osamote.

Podľa americkej organizácie Pew Research žije takmer 20 % seniorov po celom svete osamote. So stúpajúcim vekom pritom stúpa riziko pádov a nehôd s ťažšími zraneniami a osamote žijúci seniori si väčšinou v takýchto situáciách nemajú ako privolať pomoc. Riešenie ponúkajú inteligentné hodinky s pomerne dlhým názvom – TCL MOVETIME Family Watch MT43A.

Zdroj | TCL

Hodinky dokážu pomocou akcelerometra rozpoznať pád, no ak by šlo o planý poplach, používateľ má 60 sekúnd na to poplach zrušiť. V opačnom prípade hodinky využijú svoju podporu 4G LTE sietí na odoslanie SMS správy dôveryhodným kontaktom, v ktorej bude zahrnutá aj aktuálna poloha hodiniek.

Zdroj | TCL

Zabudovaný snímač tepu môžu seniori využiť na priebežné monitorovanie zdravia, pričom ich samozrejme dokážu upozorniť aj na nezvyčajne nízky, vysoký alebo nepravidelný tep. Vstavaná aplikácia pre pripomienky sa napokon postará o pripomenutie času na branie liekov.

Zdroj | TCL

Okrem týchto funkcií fungujú TCL MOVETIME Family Watch MT43A ako pomerne bežné inteligentné hodinky. Dokážu teda odosielať textové a hlasové správy, ako aj fotografie a emoji smajlíky ako reakcie na prichádzajúce upozornenia. Samozrejmosťou je aj sledovanie pohybu a spánku, ako aj podpora volaní, vďaka čomu môžu byť seniori v kontakte s blízkymi aj bez toho, aby museli mať v ruke, resp. po ruke svoj telefón.

Pozrite si

Dostupné televízory TCL majú herný certifikát THX a 120 Hz frekvenciu

Po technickej stránke sú hodinky vybavené 41 x 48,5-milimetrovým dotykovým AMOLED displejom, pričom im nechýba ani certifikácia IP67, ktorá ručí za ich odolnosť voči vode a prachu. Do predaja dorazia aj na európsky trh už v priebehu jesene za cenu 229 €.

Zdroj