Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hodinky Suunto 9 Peak - vlajková loď z titánu nabitá funkciami

Hodinky Suunto 9 Peak - vlajková loď z titánu nabitá funkciami
Zdroj | Suunto
Richard Pliešovský
Hodinky Suunto 9 Peak - vlajková loď z titánu nabitá funkciami
Zdroj | Suunto
Zdroj | Suunto

Fínska značka Suunto prináša nový model športových hodiniek. Suunto 9 Peak sú najtenšie, najmenšie, no aj najodolnejšie hodinky, aké doteraz spoločnosť vyrobila. Použitý titán je odolný voči poškriabaniu a hypoalergénny, takže neublíži vašej pokožke a, samozrejme, perfektné vyzerá.

Nové smarthodinky sú o 36 % ľahšie a 37 % menšie v porovnaní s predchádzajúcim modelom Suunto 9 Baro. Športovci si prídu na svoje s 80 športovými režimami. Nechýba GPS a monitorovanie srdcového tepu. Novinkou je pridanie senzora merania hladiny kyslíka v krvi (SpO2).

Zdroj | Suunto

Vďaka použitým materiálom vyzerajú hodinky mimoriadne elegantne. Majú tenký rám a tlačidlá, ktoré výrazne nevyčnievajú z bočnej strany. Suunto to nazýva „nový minimalistický severský dizajn“.

Smarthodinky sú vložené do puzdra vyrobené z titánu triedy 5, displej chráni zafírové sklo. K dispozícii sú aj lacnejšie modely z nehrdzavejúcej ocele. Podľa výrobcu vydrží lítium-iónová batéria pri zapnutom GPS 25 hodín, maximálne 170 hodín v režime Exkurzia. Suunto 9 Peak majú rýchlonabíjanie, na 100 % kapacity sa nabijú za 60 minút.

Zdroj | Suunto

Vodotesné sú do hĺbky 100 m, o konektivitu sa stará Bluetooth 5. V porovnaní s Suunto 9 Baro sa však zhoršilo rozlíšenie displeja. Predchádzajúci model mal 320 x 300 px, 9 Peak len 240 x 240 px. Rozmery hodiniek sú 43 x 43 x 10,6 mm pri 52 g hmotnosti.

Pozrite si

Športové hodinky Suunto 7 sú definitívne inteligentné, bežia na Watch OS

Zdroj | Suunto

Smarthodinky Suunto 9 Peak sú na výber v štyroch farbách. Granite Blue Titanium a Birch White Titanium budú k dispozícii v kombinácii titán/zafírové sklo. Verzie All Black a Moss Grey budú s puzdrom z nehrdzavejúcej ocele a so zafírovým sklom. Cena za modely z nehrdzavejúcej ocele je 569 eur, cena za titánové modely je 699 eur. Hodinky si môžete objednať, na trh prídu 17. júna.

Zdroj | Suunto
Zdroj