Hodinky Elephone W2 so švajčiarskym mechanickým strojčekom

ZDROJ | Elephone

Čínsky Elephone sa popri smartfónoch pustil aj do produkcie inteligentných hodiniek, tzv. smartwatch. Hoci ich čerstvý hodinkový kúsok Elephone W2 takto pomenovať je dosť nadnesené. Či nie? Posúďte sami.

Elephone W2 01
ZDROJ | Elephone

Pozrite siNové Android hodinky od Elephone zaujmú hlavne nízkou cenou

Hodinky Elephone W2 nemajú predinštalovaný žiadny operačný systém, nemajú dobíjateľnú batériu a nezobrazujú žiadne udalosti či funkcie z mobilného telefónu. Nemajú totiž displej. No i tak stoja za pozornosť. Najskôr, pochopiteľne, upútajú svojim klasickým hodinkovým, trochu minimalistickým vzhľadom.

Telo hodiniek je z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele v dvoch farebných variantoch, Champagne Gold a Classical Silver. Koženým náramkom si ich pripevníte na ruku. Chod samotných hodiniek zabezpečuje švajčiarsky mechanický strojček Swiss Ronda 762. Ciferník s priemerom 41 mm prekrýva zafírové sklo.

Na prepojenie s akýmkoľvek mobilným telefónom slúži nenáročná elektronika s implementovaným Bluetooth 4.0. Po spárovaní hodinky Elephone W2, okrem klasickej funkcii, poslúžia ako krokomer, monitor spánku, budík, ale aj pripomienkovač hovorov či dokonca ako diaľkový ovládač fotoaparátu v telefóne. Na príslušné udalosti hodinky upozornia vibráciami alebo diódami v ciferníku.

Nazbierané informácie si môžete nechať zobrazovať v aplikácii, stiahnutej do smartfónu. Na napájanie elektroniky v hodinkách Elephone W2 slúži bežná „gombíková“ batéria typu CR2032, pričom má podľa výrobcu vydržať zhruba tri mesiace. Hodinky Elephone W2 sú aj vodotesné a majú vydržať ponorenie do hĺbky 30 metrov. Cena týchto hodiniek sa v čínskych obchodoch momentálne pohybujú na úrovni cca 80 €.

Elephone W2 07
ZDROJ | Elephone
https://www.youtube.com/watch?v=UOQOUpxLYNY

ZdrojElephone

Komentáre k článku