Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hlboko do vrecka? Máme 6 smart náramkov do 79 €

Hlboko do vrecka? Máme 6 smart náramkov do 79 €
Zdroj | Xiaomi
Richard Pliešovský
Hlboko do vrecka? Máme 6 smart náramkov do 79 €
Zdroj | Xiaomi
Zdroj | Xiaomi

Smart náramky sú zaujímavým riešením drahších, väčších a ťažších inteligentných hodiniek, ktoré nevyhovujú každému. Vďaka inováciám a miniaturizácii nájdete v najnovších modeloch funkcie, ktorými sa donedávna chválili inteligentné hodinky.

Fitness náramky prešli rovnako dlhou cestou ako smarthodinky. Lacno pôsobiace kúsky plastu získali pútavejší dizajn a hlavne sú už vybavené praktickými funkciami. Na rozdiel od inteligentných hodiniek vydržia na jedno nabitie častokrát aj dva týždne.

Zdroj | Fitbit

Okrem merania prejdených krokov, spálených kalórií, prinášaní upozornení na prichádzajúce správy a hovory už vedia zmerať srdcový tep, hladinu kyslíka v krvi (SpO2), úroveň stresu či podrobne monitorovať spánok.

Pri výbere zariadenia nezabudnite skontrolovať, či je kompatibilný s vašim smartfónom. Okrem tvaru a veľkosti sa líšia typom displeja. Od základného monochromatického si môžete vybrať LCD a dokonca aj AMOLED panel. Remienky náramkov sú štandardne gumené, ale nájdu sa aj také, ktoré používajú textilné či kožené materiály. V tomto prípade si treba dať pozor, či sa nepoškodia vo vode. Ďalším dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali brať ohľad, je výdrž na jedno nabitie.

Pozrite si

Hlboko do vrecka? Pozrite si 10 smarthodiniek do 125 €

V dnešnom výbere nájdete 6 fitness náramkov do 79 eur, ktoré by vám mohli pomôcť udržať prehľad o vašich aktivitách. Zoradili sme ich podľa abecedy.

Pozrite si aj ďalšie tipy na cenovo dostupné produkty zo série Hlboko do vrecka.

Fitbit Inspire HR

Prečo kúpiť

Hneď prvý náramok patrí renomovanému výrobcovi, pri ktorom sa nemusíte báť o podporu aplikácie a spoľahlivosť meraní. Fitbit Inspire HR predstavuje spoľahlivé zariadenie s množstvom funkcií a výdrže na jedno nabitie do 4 až 6 dní. Podporuje Android a iOS.

Náramok má čiernobiely OLED displej, 3-osový akcelometer, optický monitor srdcovej frekvencie. Bezdrôtové spojenie sa realizuje cez Bluetooth 4.0. Dokáže odmerať denné aktivity, srdcový tep, spotrebu kalórí. Má monitoring spánku, stopky, režim 12/24, kalendár, dychové cvičenia, budík, výzvy k pohybu. Ženy poteší funkcia sledovania zdravotného stavu, kde si môžu zaznamenávať menštruačný cyklus.

Prečo nekúpiť

Dizajn sa viac hodí na dámske zápästie, nemá Wi-Fi ani NFC.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Garmin Vivofit 4

Zdroj | Garmin

Prečo kúpiť

Dámsky fitness náramok Garmin Vivofit 4 má univerzálny dizajn, vďaka čomu ho môžete nosiť nielen počas športových aktivít, ale i do spoločnosti. Umožňuje vymieňanie remienku za iné farbené a štýlové prevedenia. Batéria má veľmi dlhú životnosť – zhruba jeden rok.

Meria prejdené kroky, spálené kalórie, automaticky rozpozná danú športovú aktivitu (chôdza, beh, plávanie, trenažér), zaznamenáva monitoring spánku. Náramok je vodeodolný do 50 m, má len 25,5 g, spárujte ho s Android, iOS a Windows.

Prečo nekúpiť

Displej má menšie rozlíšenie (88 x 88 px).

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Honor Band 6

Prečo kúpiť

Honor Band 6 má 1,47“ AMOLED farebný displej s rozlíšením 194 x 368 px s jemnosťou 282 ppi. Podporuje 10 cvičebných režimov (napríklad chôdzu, beh, cyklistiku, plávanie). Automaticky rozpozná šesť rôznych cvičení, keď si zabudnete zapnúť sledovanie, pripomenie vám to. Ako jeden z mála náramkov ponúka možnosť merania SpO2, technológia TruSeen 4.0 monitoruje srdcovú frekvenciu, nechýba funkcia merania stresu a monitoring spánku.

Pozrite si

Honor Band 6 a jeho 5 P

Prečo nekúpiť

Menej funkcií pre majiteľov iPhonov, no vzhľadom na pomer cena/výkon patrí medzi veľmi dobú voľbu.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Huawei Band 6

Zdroj | Huawei

Prečo kúpiť

Náramok má 1,47-palcový AMOLED displej s rozlíšením 194 x 368 px. Podporuje 96 športových režimov. Fitness náramok dokáže monitorovať hladinu kyslíka v krvi (SpO2), čo je pre túto sériu novinka. Nechýba sledovanie srdcového rytmu TruSeen 4.0, sledovanie spánku TruSleep 2.0 a sledovanie tlaku TruRelax 2.0, monitoring zdravia srdca a sledovanie rizík spánkového apnoe.

Z ďalších doplnkových funkcií nechýbajú notifikácie na hovor a správu z pripojeného telefónu, ale i diaľková spúšť fotoaparátu a ovládacie prvky prehrávania hudby. Dámy tu nájdu menštruačný kalendár. Spárujete ho s Androidom a iOS, na jedno nabitie vydrží 2 týždne. Má 18 g a vodeodolnosť do 50 m.

Prečo nekúpiť

Menej funkcií pre iPhony, najviac ho využijú majitelia smartfónov značky Huawei.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Lenovo Band WD06

Zdroj | Lenovo

Prečo kúpiť

Je osadený farebným 0,96″ TFT LCD displejom. Disponuje optickým senzorom tepovej frekvencie, umožňuje sledovanie niekoľkých druhov športov (beh, cyklistika, plávanie), má odolnosti voči vode a prachu podľa certifikácie IP67. Nechýba krokomer, meranie vzdialenosti, výpočet spálených kalórií a monitoring spánku. Batéria vydrží 5 až 7 dní, poteší hmotnosť len 32 g.

Prečo nekúpiť

Mierne zastaralý dizajn, podporuje len OS Android.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Samsung Galaxy Fit2

Zdroj | Samsung

Prečo kúpiť

Galaxy Fit2 má 1,1″ AMOLED displej s 3D zakriveným sklom a pomerne veľkú batériu s kapacitou 159 mAh. Na jedno nabitie vydrží 15 až 21 dní, v závislosti od spôsobu používania. Dokáže sledovať spálené kalórie, srdcový rytmus, prejdenú vzdialenosť, spánok a jeho fázy. Náramok dokáže automaticky detegovať až 5 rôznych druhov fitness aktivít. K dispozícii máte 70 rôznych ciferníkov. Fit2 je vodotesný a prachuvzdorný (IP68), spárujete ho s Androidom a iOS.

Prečo nekúpiť

Nemeria SpO2, nemá fyzické tlačidlo.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).