Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hlboko do vrecka? 6 robotických vysávačov od 245 do 459 €

Hlboko do vrecka? 6 robotických vysávačov od 245 do 459 €
Zdroj | Roborock
Richard Pliešovský
Hlboko do vrecka? 6 robotických vysávačov od 245 do 459 €
Zdroj | Roborock
Zdroj | Roborock

Robotické vysávače sú užitoční pomocníci v domácnosti, ktorých obrovskou výhodou je ich samostatnosť. V súčasnosti ich ponúka viacero výrobcov – od tých prémiových, až po podozrivo lacné modely.

Mať niekoho, kto za vás urobí špinavú prácu nie je nikdy od veci. Klasický vysávač je hlučný a treba s ním strácať čas niekoľkokrát do mesiaca. Idea robotického vysávača, ktorý si urobí svoje počas dňa, keď je prázdny dom, je splneným snom mnohých z nás. Pamätajte však na to, že klasický vysávač, alebo umývanie podlahy (aspoň zatiaľ) nenahradia na 100 %.

Pri výbere majte na pamäti, že na účinnosť čistenia má priamy vplyv výkon. Hlučnosť je ďalším dôležitým parametrom. Ak si myslíte, že robot bude makať za vás len vtedy, keď ste mimo domova, spomeňte si na pandémiu.

Venujte pozornosť ich hmotnosti, rozdiel môže byť až 40 %. Kapacita nádoby určuje koľko nečistôt dokáže vysávač uložiť, v prípade modelov 2 v 1 s mopovačom, nájdete aj druhú nádobku na vodu. Keďže roboty pracujú na batériu, aj tu je dobré poznať ich kapacitu, resp. výdrž ma jedno nabitie. Niektoré modely nevydržia ani 90 minút, ak máte rodinny dom, môže to byť málo.

Pozrite si

Súboj 6 robotických vysávačov do 400 €! Ktorý je najlepší?

Poslednou a veľmi dôležitou informáciou je typ filtra. Ten rozhoduje o kvalite čistenia. Medzi špičku už roky patria HEPA filtre, chybu neurobíte ani pri AeroForce filtroch.

V dnešnom výbere prinášame šesť modelov od rôznych výrobcov, na trhu ich nájdete oveľa viac. Dodávame, že tu nenájdete tie úplne najlacnejšie modely. Aj keď ide o seriál Hlboko do vrecka, rozhodne vám neodporúčame také, ktoré nezvládnu ani základné činnosti. Nájdite si čas a pozrite si naše články, kde sme priamo porovnali 5 robotických vysávačov či megasúboj 6 robotických vysávačov do 400 eur.

Vybrané modely sme zoradili podľa abecedy.

Ecovacs Deebot OZMO 950

Zdroj | Ecovacs

Prečo kúpiť

Robotický vysávač s mopovaním je určený na všetky druhy podláh, dokáže si poradiť aj so zvieracími chlpmi. Ecovacs Deebot OZMO 950 vie zostaviť plány čistenia, identifikuje prekážky, orientuje sa v priestore, má senzory proti pádu zo schodov a proti nárazu. Po vybití batérie sa automaticky dobije a môže pokračovať ďalej v upratovaní.

Filtrácia nečistôt prebieha cez High Efficiency filter, mikrofilter a penový filter. Li-ion batéria vydrží na jedno nabitie 200 minút, nádržka na vodu má 430 ml. Hlučnosť vysávača je 66 dB. Vysávač sa dá diaľkovo ovládať cez appku v smartfóne pomocou Wi-Fi. Vysávač má 93 mm na výšku, priemer 350 mm a hmotnosť 4,5 kg.

Prečo nekúpiť

Aplikácia nie je v slovenskom, resp. českom jazyku, v niektorých modeloch vŕzgal plast.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

iRobot Roomba 971 WiFi

Zdroj | iRobot

Prečo kúpiť

Roomba 971 si poradí so všetkými druhmi kobercov a podláh. Je antibakteriálna, má automatické dobíjanie s funkciou automatického pokračovania upratovania po dobití batérie a presnú navigáciu iAdapt 2.0 s vizuálnou lokalizáciou pomocou kamery. Vďaka 3-stupňovému čistiacemu systému AeroForce máte zabezpečené upratovanie do rozlohy 185 m².

Li-ion batéria vydrží na jedno nabitie 75 minút, nádržka na nečistoty je s obsahom 600 ml. Hlučnosť vysávača je 58 dB. Roombu 971 môžete ovládať cez appku iRobot HOME, je lokalizovaná do slovenčiny. Vysávač má 91 mm na výšku, priemer 351 mm, hmotnosť 4 kg.

Pozrite si

iRobot Roomba s9+ – nová séria, nový tvar, nové funkcie, nová cena

Prečo nekúpiť

Niekedy stráca zmysel pre orientáciu.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Lenovo Vacuum T1 Pro

Zdroj | Lenovo

Prečo kúpiť

Lenovo Vacuum T1 Pro dokáže vysávať a mopovať. Má HEPA filter a zabudovaný gyroskopický senzor, ktorý presne naplánuje trasu. Okrem tohto je k dispozícii LDS laserová navigácia a SLAM mapovanie pre systematické čistenie. Maximálna rozloha upratovania je 200 m².

Batéria vydrží 150 minút prevádzky, vysávač sa vie vrátiť na nabíjací dock a potom pokračuje v upratovaní. Hlučnosť vysávača je 70 dB. Zariadenie si viete ovládať cez appku, je lokalizovaná do slovenčiny. Vysávač má 98 mm na výšku, priemer 350 mm, hmotnosť 4 kg.

Prečo nekúpiť

Vyššia hlučnosť.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Roomy 4.0 Profi

Zdroj | Roomy

Prečo kúpiť

Robotický vysávač Roomy 4.0 je určený pre čistenie kobercov, dobre si poradí aj s hladkými podlahovými krytinami. Ľahko prechádza medzi rôznymi povrchmi – linoleum, dlažba, parkety, plávajúca podlaha či koberec. Vďaka technológii Hard-Press systém pod vysokým tlakom vysaje až 1 liter nečistôt priamo do zberného koša. Roomy 4.0 Profi môžete používať aj na suché mopovanie. Funkcia Green Care zvyšuje účinnosť upratovania o 30 %, nechýba funkcia automatického dobíjania. Maximálna rozloha upratovania je 80 m².

Filtráciu nečistôt zabezpečuje HEPA filter. Hlučnosť vysávača je 60 – 70 dB. Zariadenie si viete ovládať aj cez diaľkové ovládanie. Vysávač má výšku 100 mm, priemer 340 mm a hmotnosť 3,3 kg.

Prečo nekúpiť

Oproti konkurencii zvládne na jedno nabitie upratať menšiu plochu.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Tesla RoboStar iQ300

Zdroj | Tesla

Prečo kúpiť

Robotický vysávač môžete využiť aj ako mopovač. Poradí si so všetkými bežnými druhmi podláh aj so zvieracími chlpmi. Bezpečnosť zariadenia zaistia senzory proti pádu zo schodov a proti nárazu. Objem nádoby je 600 ml + 400 ml na vodu. Ani tu nechýba funkcia automatického dobíjania. Maximálna doba upratovania je 120 minút.

Pozrite si

Ako sa nám osvedčil robotický vysávač Symbo xBot 5 PRO v dlhodobom teste?

Trojnásobnú filtráciu zabezpečuje HEPA filter. Aplikácia Tesla RoboStar iQ300 je lokalizovaná do slovenčiny, vysávač dokonca podporuje Google Asistant a Amazon Alexa. Hlučnosť vysávača je < 55 dB, má 100 mm výšku, priemer 340 mm a hmotnosť 3,1 kg.

Prečo nekúpiť

Oproti iným robotom má menej inteligentných funkcií.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).

Xiaomi Mi robotický vysávač s mopom Pro

Zdroj | Xiaomi

Prečo kúpiť

O navigáciu sa stará 12 senzorov. Robotický vysávač má 3 režimy vysávania + jeden mopovací. Bol navrhnutý tak, aby simuloval prirodzený pohyb pri mopovaní podláh. Vďaka saciemu výkonu až 2 100 Pa dokáže dôkladne povysávať všetky nečistoty, od najjemnejšieho prachu až o hrubé nečistoty. Objem nádobky 2 v 1 je 300 ml na nečistoty a 200 ml na vodu. Robot sa dobije a pokračuje v upratovaní od miesta, kde ho prerušil. Maximálna plocha vysávania je 180 m², maximálna doba upratovania je 60 minút.

Robot má HEPA filter. Priebeh čistenia môžete sledovať cez mobilnú aplikáciu Mi Home. Hlučnosť vysávača je 72 dB. Kapacita Li-Po batérie je 3 200 mAh, na výšku má 94,5 mm, priemer 350 mm a hmotnosť 3,6 kg.

Prečo nekúpiť

Vzhľadom na to čo tento model ponúka, sa mu dá ťažko niečo vytknúť.

Porovnajte si ceny v slovenských e-shopoch (denne aktualizované).