Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hľadáte zariadenie na vaše zápästie? V týchto prípadoch voľte smart náramok

Hľadáte zariadenie na vaše zápästie? V týchto prípadoch voľte smart náramok
Zdroj | Onur Binay
Michal Sobek
Hľadáte zariadenie na vaše zápästie? V týchto prípadoch voľte smart náramok
Zdroj | Onur Binay
Zdroj | Onur Binay

Smart náramky aj hodinky sa stali postupom času nezameniteľnými pomocníkmi, či už pri športovaní alebo pri sledovaní nášho zdravia. V ktorom prípade radšej uprednostniť smart náramok?

Mnohí z vás už isto nejakú nositeľnú elektroniku používajú a mnohí z vás sa rozhodujú, čo by pre nich bolo lepšie. Každý má nejaké preferencie, na ktoré nedá dopustiť.

V minulom článku sme sa pozreli na to, v akých prípadoch by ste mali radšej uprednostniť smart hodinky a s nimi spojené ich výhody. Teraz garde otočíme a pozrieme sa bližšie na výhody smart náramkov.

Smart náramok bude stále menšie zariadenie, čo bude pohodlnejšie pre vaše zápästie. Je to tým, že smart náramky majú úzky, ale dlhý displej, k čomu je prispôsobená aj samotná konštrukcia. S tým súvisí aj jeho hmotnosť.

Pozrite si

Kedy zvoliť radšej smart hodinky? Toto sú ich výhody oproti smart náramkom

Väčšina smart náramkov je totiž vyrobená z plastu, ale nájdu sa aj hliníkové spracovania. Tým chcem povedať to, že náramok bude stále ľahší. To môže mať pre vás výhodu aj v tom prípade, že chcete si s podobným zariadením merať váš spánok. Náramok vám v tomto prípade bude oveľa menej prekážať.

Dnes už nie je taký priepastný rozdiel vo funkcionalite ako to bolo kedysi, keď smart náramky vedeli ukazovať len prejdené kroky a spálené kalórie. Dnešné, aj základné, smart náramky vám zmerajú tep, okysličenie krvi, stres aj spánok. Nehovoriac o tom, že merajú nespočetné množstvo športových aktivít. Nevýhodou je vo väčšine prípadov absencia GPS modulu.

Zdroj | Amazfit

Márne to nie je ani čo sa týka notifikácií. Tie vám zobrazia, ukážu dokonca aj smajlíky a niektoré modely dovoľujú odpovedať cez prednastavené odpovede. Ďalšou inováciou, ktorá prichádza do smart náramkov, sú možnosti platby. To povoľujú najmä zariadenia od spoločností Fitbit a Xiaomi.

Aj náramky zasahuje trend zväčšovania displejov a zmenšovania rámčekov okolo nich. Taktiež už idú do zabudnutia LCD panely a výrobcovia presadzujú kvalitné AMOLED displeje.

Pozrite si

Smart hodinky do mora, alebo s ktorými modelmi sa môžete potápať?

Smart náramok by som volil aj v prípade, že chcem mať na ruke zariadenie, ktoré mi stačí nabiť raz za týždeň-dva. Áno, tento výsledok môžete dosiahnuť aj so smart hodinkami, ale to sa bavíme skôr už o tých mohutnejších modeloch. Treba sa však pripraviť na to, že keď povolíte meranie všetkých funkcií, tak sa výdrž môže znížiť aj pod jeden týždeň.

Zdroj | Xiaomi

A ako posledný argument je cena. Vo všeobecnosti platí, že smart náramky budú lacnejšie zariadenia ako smart hodinky. Je to aj tým, že sú vyrobené z menej prémiovejších materiálov.

Ak nemáte hlboko do vrecka, tak to môžete vyriešiť spôsobom, že si zakúpite obe zariadenia. Smart hodinky budete nosiť do práce alebo do spoločnosti a smart náramok si nasadíte na ruku v prípade, že sa chystáte športovať.