Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hľadáte komplexnú virtuálnu peňaženku? Privítajte Samsung Wallet

Hľadáte komplexnú virtuálnu peňaženku? Privítajte Samsung Wallet
Zdroj | Samsung
Tomáš Šmidák
Hľadáte komplexnú virtuálnu peňaženku? Privítajte Samsung Wallet
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung Wallet spája tri služby značky do jednej. Vo svojej virtuálnej peňaženke si môžete uchovávať karty, doklady totožnosti, kľúče či dokonca kryptomeny.

Virtuálne peňaženky majú za úlohu zjednodušovať váš každodenný život. Vďaka nim môžete mať všetky vaše doklady a karty vo vašom smartfóne, vďaka čomu vám odpadá povinnosť nosiť pri sebe klasickú peňaženku. Svoju vlastnú verziu tejto služby ponúka aj Google, Apple, Garmin či Fitbit.

 

Zdroj | Apple

Kórejský výrobca ponúkol svoju alternatívu v roku 2013 s názvom Samsung Wallet. Neskôr bola táto služba premenovaná na Samsung Pay a slúžila prevažne na rýchle platby cez telefón. Dnes sa Samsung opäť vracia k pôvodnému názvu a ponúka viac možností ako kedykoľvek predtým.

Pozrite si

Plánujete kúpu Samsung smartfónu? Náš prehľad vám pomôže vybrať si ten správny

Aplikácia Samsung Pay v sebe spája tri rôzne služby, Samsung Pay, Samsung Blockchain Wallet a Samsung Pass. Vďaka tomu vznikla jedna komplexná virtuálna peňaženka, v ktorej si viete uložiť takmer čokoľvek.

Vďaka službe Samsung Pay, budete môcť rýchlo, pohodlne a bezpečne platiť smartfónom. Funguje to teda podobne ako napr. v prípade Apple Pay. Stačí si vybrať kartu ktorou chcete zaplatiť a priložiť smartfón k terminálu. Samsung Pass, vám umožní si uložiť do vášho smartfónu doklady ako občiansky/vodičský preukaz, členské karty či karty na hromadnú dopravu.

V prípade, že vaša automobilka podporuje digitálne kľúče, máte možnosť si ho tiež uložiť do peňaženky a následne otvárať vozidlo smartfónom. Túto funkciu aktuálne ponúkajú automobilky Hyundai, Genesis či BMW. To isté platí aj pri smart zámkoch od dverí.

Pozrite si

Viaceré ruské banky prišli o Apple Pay, Google Pay a platby v zahraničí

Zdroj | Samsung

Poslednou integrovanou službou bude Samsung Blockchain Wallet. Prostredníctvom nej si budete jednoducho kontrolovať stav kryptomien na vašom účte a tiež nimi vykonávať platby.

Samsung Wallet je aktuálne dostupný v USA, Veľkej Británii, Francúzsku, Španielsku, Taliansku a Nemecku. Kompatibilná je so všetkými modelmi Samsung Galaxy, ktoré disponujú verziou OS Android 9 a vyššie. Kedy táto služba príde na Slovensko zatiaľ nie je známe.

Zdroj