Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple odstráni vokály z reklamy na iPhone 14 po tom, čo boli texty zamieňané za rasové nadávky. Pôvodné reklamy používali úryvok piesne Biggest od Idrisa Elbu s textom opakujúcim slovo Najväčší. Spôsob, akým bolo slovo povedané v piesni, však znamenalo, že niektorí ľudia namiesto toho počuli urážlivé rasové nadávky. Po dvoch mesiacoch však Apple zareagoval úplným odstránením vokálov zo zvukovej stopy reklamy.

Zobraziť celú správu

Apple Watch Ultra teraz dokážu automaticky detegovať lyžiarske a snowboardové tréningy. Slúži na to aplikácia tretej strany s názvom Slopes. Tá je dokonca prvou aplikáciou tretej strany, ktorá využíva nové tlačidlo Action. Tvorcovia dodávajú, že aktualizácia tiež zlepšuje podporu Siri pre začatie tréningu.

Zobraziť celú správu
#Aplikácie a hry

Apple vyhlásil ocenené aplikácie za rok 2022. Víťaz jednoznačne prekvapil

  • 2 min.
  • 30.11.2022

Fotoaparáty Apple iPhone 15 budú vybavené novými snímačmi Sony. Tie približne zdvojnásobujú úroveň saturačného signálu v každom pixeli a tak poskytnú vyšší dynamický rozsah ako súčasné kamerové systémy v iPhonoch. Senzory dokážu zachytiť viac svetla a znížiť preexponovanie resp. podexponovanie v určitých nastaveniach, čo umožňuje fotoaparátu smartfónu jasne odfotografovať tvár osoby, aj keď objekt stojí proti silnému protisvetlu.

Zobraziť celú správu

Apple Watch Ultra boli predstavené v septembri ako vysoko odolné hodinky. Jednou z prvých scén zobrazených počas oznámenia živého vysielania boli Apple Watch Ultra, keď klesali do vody. Displej zobrazoval okolitú teplotu vody a úroveň hĺbky v stopách. Apple teraz prináša aplikáciu Oceanic+ pre Watch Ultra, ktorá z nich urobí potápačský počítač.

Zobraziť celú správu
#Smartfóny

Malé problémy v Číne, veľké v Apple

  • 3 min.
  • 28.11.2022
#Sociálne siete

Elon Musk sa vyhráža. Bude „Tesla mobil“ konkurenciou pre Apple?

  • 3 min.
  • 28.11.2022

Apple sa na tohtoročný Black Friday pripravil slabo. Mnohí kupujúci v USA zdieľali svoje skúsenosti z nákupu nových iPhonov počas Black Friday. Veľká väčšina z nich odišla z obchodov s prázdnymi rukami po tom, ako v nich nenašli najnovšie modely „14 Pro“. Inak tomu nebolo ani pri online nakupovaní. Túto situáciu zapríčinil problém s produkciou v čínskych fabrikách. Zásoby nových „Pro“ iPhonov sú údajne o 25-30 % nižšie ako zvyčajne.

Zobraziť celú správu

Apple vyrobil milión kusov Apple Pencil, ktoré podporovalo aj iPhony. Z neznámych dôvodov ich však neuviedol na trh a teraz idú do šrotu. Dotykové pero s kódovým názvom Maker malo stáť 49 dolárov, bolo bez batérie – výrobca použil integrovaný čip na čerpanie energie z displeja iPhone alebo iPadu, podobne ako sa to rieši v sérii smartfónov Samsung Galaxy Note a S.

Zobraziť celú správu