Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hľadáme výhodný mobil roka 2022

Hľadáme výhodný mobil roka 2022
TECHBOX
Hľadáme výhodný mobil roka 2022

Už ste hlasovali v ankete Mobil roka 2022? Zahlasujte za svojho favorita a vyhrajte niektorú z hodnotných cien. Dnes si predstavíme kategóriu modelov, ktoré sú pre používateľov výhodnou kúpou.

Mobil roka je tu s nami už 16. rok a každoročne sú v tejto ankete vyberaní len tí najlepší z najlepších. Aby ste si vedeli lepšie vybrať svojho favorita, postupne vám predstavíme všetky nominované zariadenia a jednotlivé kategórie v rámci ankety Mobil roka 2022 powered by O2.

Minulý rok v tejto kategórii vyhral smartfón Samsung Galaxy A32 5G. O tom, kto vyhrá tento rok, rozhodnete iba vy, svojím hlasovaním. V kategórii sa nachádzajú smartfóny od rôznych výrobcov, ako napríklad Honor, Motorola, Nokia, Nothing, OnePlus, Samsung, Sony alebo Xiaomi. Aj MOBILY ROKA chráni ESET Mobile Security.

Obsah pokračuje pod reklamou

Pokiaľ sa zapojíte do hlasovania na stránke www.mobilroka.sk, môžete zároveň vyhrať skvelé ceny. Každým hlasom v ankete navyše pošlete päť centov na dobrú vec. Hlasovať môžete do 24. februára 2023.

Hlasovaním v ankete sa automaticky zaradíte do súťaže o bestseller Samsung Galaxy A53 5G, TWS slúchadlá Xiaomi Buds 3, špičkovú Motorolu Edge 30 Ultra, inteligentný zvlhčovač vzduchu Stadler Form KARL, robotický vysávač s mopom iRobot Roomba Combo j7+ či ochranu proti vírusom od ESET-u

Pozrite si nominované produkty Mobil roka 2022 powered by O2 v kategórii Výhodný Mobil:

Honor 70

Zdroj | Honor

Honor 70 sa snaží zaujať svojim elegantným dizajnom so zaujímavou textúrou na zadnej strane. Čím tiež boduje, je hmotnosť len 178 gramov, čo sa dnes už pri takýchto veľkých smartfónoch len tak nevidí. Vpredu má 6,67-palcový OLED displej s Full HD+ rozlíšením a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou.

O výkon sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 778G spolu s podporou 5G sietí. Hlavný fotoaparát nesie 50-megapixelové rozlíšenie a rovnakou hodnotou disponuje aj ultraširokouhlý snímač. Batéria s kapacitou 4 800 mAh sa nabije relatívne rýchlo výkonom až 66 W.

Motorola Edge 30 Neo

Zdroj | Motorola

rodine smartfónov Edge 30 sa dostavil aj kompaktný model s označením Neo. Ten zaujme svojimi rozmermi, hmotnosťou len 155 gramov a certifikáciou farieb Pantone. Pritom má 6,28-palcový P-OLED displej so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 64 Mpx a nechýba ani ultraširokouhlý senzor s automatickým zaostrovaním na makro zábery.

Qualcomm Snapdragon 695 s 5G zabezpečí dostatočný výkon a plynulosť má zase na starosti Android 12 s podarenou nadstavbou My UX a moto gestami. Batéria má dostatočných 4 020 mAh spolu so 68-wattovým drôtovým nabíjaním. Špecialitou modelu je prítomnosť bezdrôtového nabíjania, ktoré sa v tejto triede takmer nevidí.

Nokia X30

Zdroj | Nokia
Obsah pokračuje pod reklamou

Do konkurenčného boja hlási návrat aj Nokia. Model X30 sa chce presadiť svojim dizajnom, hmotnosťou 185 gramov a hlavne certifikáciou IP67. AMOLED displej má 6,43-palca spolu s 90-hertzovou obnovovacou frekvenciou. Opäť sa tu stretávame s procesorom Qualcomm Snapdragon 695 5G.

Zadná strana s modulom obsahuje 50-megapixelový hlavný fotoaparát a aj 13-megapixelový „širokáč“. Android 12 sa tu nachádza v jeho čistej podobe. Batéria s kapacitou 4 200 mAh by mala vydržať jeden deň používania a podporuje drôtové nabíjanie rýchlosťou 33 W.

Nothing Phone (1)

Zdroj | Nothing

Zakladateľ spoločnosti OnePlus prichádza s ďalšou úspešnou firmou a jej prvým smartfónom. Ten na prvý pohľad je veľmi podobný iPhonu, ale čím rozhodne zaujme, sú LED diódy na zadnej strane s označením Glyph, ktoré môžu blikať v rôznych rytmoch. Vpredu je 6,55-palcový OLED displej so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou.

O výkon sa stará procesor Qualcomm Snapdragon 778G a Nothing si neodpustil ani vlastnú nadstavbu Nothing OS. Zadné fotoaparáty majú zhodne po 50 Mpx, batéria má kapacitu 4 500 mAh a podporuje 33-wattové drôtové a 15-wattové bezdrôtové nabíjanie.

OnePlus Nord 2T 5G

Zdroj | OnePlus

O boj sa hlási aj smartfón OnePlus Nord 2T 5G, ktorý chce nadviazať na úspešnú prvú generáciu Nordu. Máme tu Android 13 s podarenou nadstavbou OxygenOS. Vpredu zaujme 6,43-palcový AMOLED displej s 90-hertzovou obnovvoacou frekvenciou.

V tomto prípade vsadil výrobca na procesor od konkurenčného MediaTeku, konkrétne model Dimensity 1300 spolu s minimálne 8 GB RAM. Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 50 Mpx, sekunduje mu 8-megapixelový ultraširokouhlý a 2-megapixelové makro. Batéria má v tomto prípade 4 500 mAh a podporuje 80-wattové nabíjanie.

Samsung Galaxy A53 5G

Zdroj | Samsung

Spoločnosť Samsung bude chcieť obhájiť minuloročné prvenstvo a má sa o to postarať model Galaxy A53 5G. Aj tento kúsok disponuje certifikáciou IP67. Super AMOLED displej s uhlopriečkou 6,5-palca a 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou disponuje maximálnym jasom až 800 nitov.

Samsung nasadil vlastný čipset Exynos 1280 s 5G. Nadstavba One UI je graficky veľmi dobre zvládnutá a výrobca sa stará aj o pravidelné aktualizácie. O skvelé fotky sa postará 64-megapixelový hlavný fotoaparát. Batéria má rovných 5 000 mAh, ale podporuje len 25-wattové nabíjanie.

Sony Xperia 10 IV 5G

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Sony

Sony Xperia 10 IV 5G ponúka tradičný „soňácky“ dizajn, ktorý je úzky a vysoký a displej nedisponuje žiadnym výrezom ani priestrelom. Zaujme hmotnosť len 161 gramov a certifikácia až IP68, teda podobne ako vlajkové modely výrobcov. OLED displej má rovných 6 palcov, ale sklamaním je len 60-hertzová obnovovacia frekvencia.

Aj tu výrobca nasadil procesor Qualcomm Snapdragon 695 s podporou 5G sietí. Hlavný fotoaparát má 12 Mpx, pripája sa k nemu 8-megapixelový ultraširokouhlý a 8-megapixelový teleobjektív. Batéria má 5 000 mAh spolu s 21-wattovým drôtovým nabíjaním.

Xiaomi 12 Lite

Zdroj | Xiaomi

Xiaomi 12 Lite zaujme na prvý pohľad svojim dizajnom s ostro rezanými hranami, čo pôsobí skutočne prémiovo. Nebude sa hanbiť ani za svoju hmotnosť 173 gramov a podarenú nadstavbu MIUI 13. Vpredu je 6,55-palcový AMOLED displej so 120-hertzovou obnovovacou frekvenciou.

Výrobca zvolil čipset Qualcomm Snapdragon 778G s 5G. Model boduje hlavným 108-megapixelovým fotoaparátom, ktorý by mal robiť skutočne parádne fotografie. Stálicou pri Xiaomi je aj infračervený senzor na ovládanie napríklad TV. Batéria má kapacitu 4 300 mAh spolu s 67-wattovým drôtovým nabíjaním.

Pomoc najslabším

Hlasovať v ankete Mobil roka 2022 powered by O2 sa oplatí. Každým hlasom v ankete za vás prispejeme sumou päť centov na dobrú vec a peknému banskobystrickému projektu Neónka pošleme päť centov. Keď vás bude desaťtisíc, darujeme detským pacientom so závažnými ochoreniami elektroniku v hodnote 500 eur, ak dvadsaťtisíc, darujeme občianskemu združeniu Neónka v Banskej Bystrici veci v hodnote 1 000 eur. Tak neváhajte do našej ankety zapojiť aj vašich známych a kamarátov.

Hlasovať za svojho favorita môžete na stránke www.mobilroka.sk.

A keď už budete očami skúmať stránky Mobilroka.sk, nezabudnite si tiež v archíve pozrieť minulé ročníky. Na ich základe si môžete vytvoriť názor, ako sa slovenský trh s mobilnými telefónmi už 16 rokov vyvíja a formuje.