Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Hisense ULED X je obrovský 85-palcový televízor, ktorý má prekonávať aj OLED

Hisense ULED X je obrovský 85-palcový televízor, ktorý má prekonávať aj OLED
Zdroj | Hisense
Michal Sobek
Hisense ULED X je obrovský 85-palcový televízor, ktorý má prekonávať aj OLED
Zdroj | Hisense
Zdroj | Hisense

Spoločnosť Hisense na veľtrhu CES v Las Vegas predstavila nový smart televízor označený ako 110 ULED X. Za svoj špičkový obraz vďačí Mini LED technológii, veď televízor dostal aj ocenenie za inovácie CES Innovation Award Honoree.

ULED X predstavuje významný pokrok v technológii LCD televízorov. Ide o obrovský 85-palcový model so 4K displejom s 30 % rozšíreným pozorovacím uhlom a s panelom s veľmi nízkou odrazivosťou. Výrobca sa pýši tým, že tento televízor prináša vyššiu úroveň jasu a realistickú kvalitu obrazu.

Technológia Hisense Hi-View X poskytuje až 65 536 úrovní jasu. Ten maximálny môže dosiahnuť až hranicu 2 500 nitov. Okrem toho displej disponuje certifikáciami IMAX Enhanced, HDR10+ a Dolby Vision IQ. Vysoký je aj kontrastný pomer až 150 000:1.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Hisense

Výrobca tvrdí, že ULED X dokáže dosiahnuť až trojnásobný kontrast a dvojnásobný dynamický rozsah oproti televízoru s technológiou OLED. Pod povrchom displeja sa nachádza až 20 000 Mini LED diód spolu s viac ako 5 000 zónami lokálneho stmievania.

Všetko má pod palcom najnovšia verzia operačného systému VIDAA vo verzii U7. Nie je tak problém sledovať obsah na populárnych streamovacích službách ako Netflix, HBO Max, Disney+ a ďalších. Operačný systém umožňuje rýchle prepínanie medzi aplikáciami.

Zdroj | Hisense

Na svoje si prídu aj vyznávači kvalitného zvuku. O ten sa totiž postará vlastný 4.1.2-kanálový systém reproduktorov s technológiou Dolby Atmos, celkovo siedmimi reproduktormi s výkonom viac ako 80 W. Okrem toho ULED X disponuje pripojením Wi-Fi 6E, NEXTGEN TV a Freesync Premium Pro.

Spoločnosť Hisense však neprezradila, kedy sa tento ULED X smart televízor dostane do predaja. Taktiež nevieme ani jeho počiatočnú cenu.

Zdroj